Фактчек

ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ

(для кращої візуалізації дочекайтесь повного завантаження сторінки)

01.09.2010

Проект «Владометр» фіксував обіцянки українських політиків та моніторив їх виконання. Працював до 2014 року

12.12.2011

«Слово і Діло» висвітлює інформацію щодо обіцянок і стану їх виконання провідними українськими політиками та чиновниками. Мета — дотримання принципу відкритості влади та підзвітність політиків і посадових осіб органів державного управління звичайним громадянам.

02.03.2014

Ініціаторами StopFAKE стали викладачі, випускники та студенти Могилянської школи журналістики та програми для журналістів і редакторів Digital Future of Journalism. Спочатку основною метою команди була перевірка і спростування перекрученої інформації і пропаганди про те, що відбувається в Україні, яка поширювалася в ЗМІ. Надалі проект перетворився в інформаційний хаб для аналізу кремлівської пропаганди у всіх аспектах і проявах.

18.07.2014

Ложь: Испанский диспетчер, работающий в Киеве, сообщил о причастности украинских самолетов к падению боинга (мовою оригінала)

19.01.2015

На виступі Голови Національного Банку у Верховній Раді депутати задали ряд гострих і незручних питань. VoxUkraine вирішив розібратися, які з них були правильними. Лише 3 із 12 поставлених народними депутатами питань виявилися коректно сформульованими: на основі фактичних даних та «по темі»

06.04.2015

«Слово і Діло» представило книгу за результатами першого року роботи Президента України Петра Порошенка. Книга має 3 розділи, в основу яких лягла інформація про стан виконання обіцянок Президента, думки експертів щодо підсумків його діяльності та результати роботи, зображені в інфографіках.

30.11.2015

До річниці Верховної Ради «Слово і Діло» вирішило проаналізувати статистику виконаних обіцянок народних депутатів і парламентських фракцій.Найбільш відповідальними народними обранцями, які виконали найбільше своїх обіцянок (268), є депутати від фракції «Блоку Петра Порошенка». Найменша кількість виконаних обіцянок – у депутатської групи «Воля народу» (9).«Блок Петра Порошенка» одночасно є й лідером за кількістю невиконаних обіцянок – 145. Всього у партії Президента 1456 обіцянок. Найменша кількість невиконаних обіцянок – також у депутатської групи «Воля народу» (9).

15.01.2016

VoxCheck - це перший фактчек-проект в Україні, який систематично перевіряє висловлювання топових політиків. Це публічний механізм притягнення політиків до відповідальності за неправдиву риторику шляхом розповсюдження інформації про їхню брехню

28.01.2016

VoxCheck попросив міжнародних та українських експертів прокоментувати відповіді Президента України Петра Порошенка на його великій прес-конференції. Глава держави чудово знається на економіці, компетентно дискутує про боротьбу за Крим і Схід України, але щойно починається розмова про антикорупційні реформи й деолігархізацію, Президент втрачає ґрунт під ногами: плутається і не проти перекласти відповідальність на когось іншого.

02.02.2016

Гривня по сім, індекс Біг-Мака, контроль за цінами, російські банки, які валять гривню, Нацбанк, що друкує сотні мільярдів… VoxCheck проаналізував аргументи, що пролунали в ефірі «Шустер-Live» від 22 січня 2016 про девальвацію гривні та виділив 12 найгрубіших і часто тиражованих помилок та перебільшень

14.04.2016

Перша краудфандінгова кампанія VoxCheck на Спільнокошт. За 70 днів, поки тривала кампанія, пожертвували гроші 439 людей, які сумарно перерахували 372 830 грн

01.06.2016

Проект створений школою CAPS та кількома журналістами і волонтерами.

01.06.2016

Скільки насправді коштує український газ? Чи достатньо газу українського видобутку для потреб населення? Скільки Нафтогаз заробляє на продажі кожної тисячі кубометрів газу українцям? Чи російський газ дешевше за європейський? Юлія Тимошенко в своїй годинній промові на Шустер-LIVE підняла газові питання, які турбують українців. VoxCheck відібрав найважливіші тези з її виступу та розібрався, де помиляється Тимошенко.

28.06.2016

24 квітня на телеканалі «112 Україна» лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко зробила низку заяв стосовно відмивання грошей через офшори. FactCheck.com.ua перевірили її твердження.

06.08.2016

4 августа ряд испанских изданий написали о приезде украинского футболиста Романа Зозули в Севилью, который теперь будет играть в испанском футбольном клубе “Реал Бетис”. СМИ опубликовали новости с заголовками о том, что футболист прибыл в футболке с символом крайней правой партии “Правый Сектор”, однако на фото на его футболке изображен национальный герб Украины — тризуб. Неправдивое сообщение распространили ряд испанских СМИ. (мовою оригінала)

17.08.2016

25-річчя здобуття незалежності – слушний момент для того, щоб подивитися на минуле відстороненим поглядом. Аналіз передвиборчих програм п’яти президентів України.

03.09.2016

«Дослівно» - проект Комітету виборців України для дослідження того, як політичні сили або окремі політики виконують свої обіцянки. Перевіряє та аналізує публічні вислови політиків, законотворчі ініціативи, виборчі програми.

28.09.2016

Перевірка фактів, цифр та заяв Президента України Петра Порошенка, які він зробив під час виступу на YES.

23.09.2016

На початку жовтня 2016 року народний депутат Сергій Тарута оприлюднив брошуру під назвою «Гонтарева – загроза економічній безпеці України». В ній подано авторське бачення наслідків перебування Валерії Гонтаревої на посаді Голови Національного банку України. Автор обґрунтовує свою позицію, спираючись на статистичний матеріал, інтерпретацію даних і журналістські розслідування корупції та зловживань посадових осіб НБУ. FactCheck перевірив аргументи та факти, використані Сергієм Тарутою у доповіді. Результати перевірки частини із них, які не суперечить редакційній політиці FactCheck, наведено в матеріалі.

25.10.2016

Брошура під назвою "Загроза економічній безпеці України", яка здебільшого присвячена голові Нацбанку Валерії Гонтаревій, наробила чимало галасу. "Економічна Правда" перевірила чи все, написане в ній, відповідає дійсності.

26.10.2016

VoxCheck перевірив українську версію брошури, яка дещо відрізняється від англомовного першоджерела. Виявилося, що в тексті Тарути досить багато правильних цифр і фактажу. Але майже всі вони представлені в дуже маніпулятивній формі та спотворюють сприйняття економічної реальності в Україні.

11.11.2016

Декларації політиків – це не тільки інструмент боротьби громадськості з корупцією, а й можливість дізнатися, хто бреше стосовно своїх статків. VoxCheck перевірив слова п’яти народних депутатів про їхні доходи, витрати, землю та інше майно.

17.11.2016

17 листопада 2016 в Києві пройшла конференція VoxUkraine “Сила слова. Відповідальність медіа та виклики-2017” за підтримки Міжнародного фонда “Відродження”. Конференція об’єднала експертів з США, Великобританії, Швеції та Польщі.

24.01.2017

23 січня українські ЗМІ з посиланням на першого віце-прем'єр міністра Степана Кубіва повідомили, що іноземні інвестори у 2016 році вклали в економіку України 3,8 млрд доларів. "Економічна Правда" перевірила його твердження.

08.02.2017

Скандал за участю генерального директора Інституту серця та відомого кардіохірурга Бориса Тодурова розпочався одразу після новорічних свят. Лікар звинуватив в.о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун у бездіяльності та відсутності ліків в державному Інституті серця, яким керує Тодуров. VoxCheck провів фактчек конфлікту.

09.02.2017

Официальный немецкий сайт «Евровидения» www.eurovision.de в конце января опубликовал статью о том, что в связи с проведением песенного конкурса в мае этого года в Киеве будут проведены массовые акции по уничтожению уличных собак. StopFake проверил новость. В статье указаны петиции от европейских организаций по защите животных, адресованные Европейскому вещательному союзу (организатору «Евровидения») и мэру Киева Виталию Кличко. Правозащитники уверили, что животных убивают так называемые охотники за собаками («dog-hunters») — частные лица, зачастую действующие в одиночку. (мовою оригіналу)

15.03.2017

Чи вимагає МВФ щось від України? Перевіряли VoxCheck.