Конференція Сила слова

banner4-1
image-32244

17 листопада 2016 в Києві пройшла конференція VoxUkraine “Сила слова. Відповідальність медіа та виклики-2017” за підтримки Міжнародного фонда “Відродження”.

Довіра читача – головний актив медіа, який українські ЗМІ стрімко втрачають. Війна на Сході України, масована пропаганда агресора, безліч внутрішніх соціально-економічних проблем виявилися непідйомними темами для багатьох наших медіа. Надмірна емоційність і відсутність уваги до фактів – інша проблема не тільки для українських, а й для світових ЗМІ.

Хто і як повинен формувати стандарти журналістики під час конфлікту? Як журналістам говорити про війну? Чому виникає самоцензура і як протистояти цензурі з боку влади або власників ЗМІ? Що таке коректний підхід до роботи з фактами? Як ефективно впровадити фактчек в роботу редакції і як він впливає на політику країни на прикладі Великобританії та США?

Відповіді на ці питання шукали медіа-практики і теоретики із США, Великобританії, Швеції та Польщі разом з кращими журналістами і редакторами України. Конференцію відвідали 90 представників медіа та громадських активистів з усіх куточків України.

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

ФОТОГРАФІЇ

Ендрю Хоскінс: “Фотографія – найміцніший засіб передачі інформації в журналістиці. І разом з тим в наш цифровий вік, коли безліч зображень воєн і катастроф стали доступними, чи впливають вони на медіа, політиків і суспільство, як раніше? На жаль, далеко не завжди ”

Петро Шуклінов: “Журналістики в Україні немає, а рекламний ринок дуже слабкий”

Олексій Мацука: “Сьогодні журналіст в Україні – не носій діалогів і компромісів, а рушійна сила своєї точки зору, своєї “мега-важливої” позиції. Журналісти повинні відректися від самоцензури і зняти табу з спірних тем”.

Джек Вернер: “Ми живемо в захоплюючий час, і той факт, що кожен може розповісти свою історію (в соцмедіа – прим. Ред) – це добре. Але коли неправда поширюється і формує наш погляд на світ, хтось повинен втрутитися. Хтось, хто навчений перевіряти факти, для кого це професійний обов’язок. Тобто фактчекер”.

Лорі Робертсон: “Не зважаючи на перемогу Дональда Трампа або Брекзіт, робота фактчекеров аж ніяк не марна. Наша мета – не змінити політичні уподобання наших читачів, а надати їм факти. В ході президентської кампанії в США ми перевірили сотні заяв кандидатів, і попит на нашу роботу був дуже високий “

Учасники:
Лорі Робертсон, редактор першого фактчек-проекту в світі FactCheck.org (США)
Ендрю Хоскінс, автор книги “Війна і медіа”, професор університету Глазго (Великобританія)
Джек Вернер, журналіст, фактчекер, переможець репортерської премії “Великий приз-2014” за створення фактчек-проекту Viralgrangranskaren (Швеція)
Брендан Хоффман, фоторепортер The New York Times (США)
Анджей Миколаєвський, со-організатор фактчек-проекту Demagog.pl
– Петро Шуклінов, редактор ЛІГА.net (Україна), лауреат Другої національної премії журналістських розслідувань та спеціальних репортажів
Ігор Корховий, директор FactCheck.com.ua
Олена Шкарпова, редактор VoxCheck, колишній журналіст Forbes Україна (Україна)
Руслан Дейниченко, редактор та співзасновник проекта StopFAKE

Наши партнеры:

%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d1%80%d0%be%d0%b4%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d1%8f%d0%b4%d0%bc15bd36dd871cbf0bb940e075471ab1b5

 

Tweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneShare on FacebookShare on TumblrShare on LinkedIn