ФЕЙК: 5G є причиною поширення коронавірусу | VoxUkraine

ФЕЙК: 5G є причиною поширення коронавірусу

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
5 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
2395

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють повідомлення про те, що мережа мобільного зв’язку 5G може бути причиною поширення COVID-19 у всьому світі. Наприклад, в цьому матеріалі згадують, що Нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич стверджує, що коронавірус поширюється через 5G. Насправді ж Алексієвич у своєму інтерв’ю лише згадала, що «залишається з’ясувати, чи […] впливає 5G на імунну систему людини», тобто безпосередньо вона такого не стверджувала. Іноземні незалежні фактчекери неодноразово спростовували фейки навколо теми 5G.

Так, не існує жодних доказів того, що технології мобільного зв’язку шкідливі для здоров’я людини. Мобільні телефони використовують радіочастотне випромінювання для надсилання сигналів, проте воно відрізняється від інших видів випромінювання (наприклад, рентгенівського), які вважаються небезпечними. 

Енергія 5G-хвиль не є достатньо потужною, щоб вплинути на імунітет людини чи зробити її більш вразливою до нового коронавірусу. Міжнародна комісія із захисту від іонізуючого випромінювання визначає 5G-сигнал як безпечний: його потужність вимірюється десятками гігагерц (ГГц), тоді як допустима норма сягає 300 ГГц. 

Також, 5G ніяким чином не можуть «передавати» коронавірус: віруси взагалі не можуть переноситися через мобільні мережі та радіохвилі. COVID-19 передається повітряно-крапельним шляхом від інфікованої людини. Також можна заразитися від забруднених поверхонь, торкаючись після цього очей, носа чи рота. 

До того ж COVID-19 поширюється і в країнах, що не не мають 5G-покриття, що не узгоджується з цією теорією.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний