МАНІПУЛЯЦІЯ: Пандемії немає: про це свідчить кількість смертей – Остап Стахів | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Пандемії немає: про це свідчить кількість смертей – Остап Стахів

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
29 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
3883

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У новому відео Остап Стахів розповідає про те, що пандемії немає, оскільки кількість смертей у 2020 році менша, ніж протягом відповідного періоду минулого року. Однак, це – маніпуляція. Пояснюємо чому. 

  • Пандемія — це епідемія, що охоплює більшість країн світу або дуже велику територію, вражаючи значну кількість населення. 

Станом на дату виходу відео в Україні було зафіксовано 40 008 випадків захворювання, в Бразиліії – 1 145 906, в ПАР – 111 796, в Ірані – 212 501, в Італії – 239 410. Кількість випадків у світі – близько 9,3 млн.

  • Стахів звинувачує українську владу в брехні про небезпеку коронавірусу й існування пандемії. Його головний аргумент – кількість смертей в Україні зараз менша, ніж у минулому році, тому пандемії немає. Утім, як зазначено вище, пандемія – це про поширення хвороби, а не про смертність, тому твердження Стахіва алогічне.

Загальна кількість померлих у січні-квітні 2020 року є меншою, ніж за відповідний період 2019 року. Різниця становить 11 856 осіб. Кількість відрізняється не через коронавірус чи його відсутність, а через зменшення смертей з інших причин.

Станом на кінець квітня в Україні було зафіксовано 261 летальний випадок COVID-19, а станом на дату виходу відео – 1067 летальних випадків COVID-19. 

  • Статистика захворюваності на COVID-19 в Україні значно збільшилася з початку пандемії і наразі активно зростає, створюючи ризики перевантаження системи охорони здоров’я. Це може спричинити більше смертей.
  • Стахів стверджує, що, оскільки смертей від коронавірусу немає, маски носити не потрібно, а карантин – абсурд.

Маски допомагають уповільнити поширення вірусу. Наприклад, недавнє дослідження з Німеччини показує, що введення маскового режиму дозволило скоротити кількість інфікувань новим коронавірусом на близько 40%.

Карантинні заходи також показали ефективність у стримуванні поширення коронавірусу, вирівнюванні так званої «пандемічної кривої» захворюваності та зниженні кількості смертей. Це підтверджує дослідження, проведене за даними 129 країн світу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний