МАНІПУЛЯЦІЯ: «Вакцинний суд» США виплачує компенсації за побічні ефекти, спричинені вакциною | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: «Вакцинний суд» США виплачує компенсації за побічні ефекти, спричинені вакциною

21 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
1520

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють допис, де стверджують, що за 6 місяців 2020 року «вакцинний суд» США розглянув 476 позовів щодо компенсацій у зв’язку зі смертями та каліцтвами внаслідок вакцинації, із яких 372 отримують компенсацію, а 104 – відмову. У 201 випадку компенсацій, побічні ефекти автор приписує саме вакцинації. 

Утім, це маніпуляція.

Далі розповідаємо про Програму компенсації потерпілим від післявакцинальних ускладнень в США (її називають «вакцинний суд») та пояснюємо, чому у наведених 201 випадку не можна стверджувати, що причиною побічних ефектів є саме вакцина. 

Програма компенсації потерпілим від післявакцинальних ускладнень в США (NVICP) почала працювати 1988 року. По суті, держава перебрала на себе ризики ускладнень після вакцинації для того, щоб виробники могли прогнозувати ціни на свій товар та не боятися виплат за програні судові процеси. Таким чином, США стабілізували ціни на вакцини, уникнули потенційного зменшення охоплення вакцинації (на той момент була загроза скорочення виробництва), а також створили майданчик для обговорення потенційно потерпілих від вакцинації.

Уряд США підкреслює, що у більшості випадків вакцини не мають побічних ефектів, і навіть якщо вони виникають, то це як правило помірна реакція, яка може відбутися після будь-якого медпрепарату. Утім, якщо побічний ефект серйозний, то потерпілі можуть подавати позов до Програми компенсацій.

Із 2006 по 2018 роки на 1 мільйон доз проведених вакцинацій припала приблизно 1 компенсація.

Утім, присудження компенсації не обов’язково означає, що вакцина спричинила шкоду. Фактично майже 70% від усіх компенсацій, призначеної NVICP, виплачують в результаті досудового врегулювання. Внаслідок такого врегулювання Міністерство охорони здоров’я США не робить висновок, що вакцина у конкретному випадку спричинила заявлену шкоду. Компенсацію ж виплачують, щоб мінімізувати час та витрати на розгляд справи, у тому числі і в суді.

У дописі посилаються на звіт щодо вакцинних позовів за період з 16 лютого по 15 серпня 2020 року. За цей час справді вирішили виплатити 372 компенсації. Серед тих випадків, де Міністерство охорони здоров’я США виплатило компенсації, у 162 випадках воно визнало вину, а от у 208 випадках вину не визнало, утім компенсацію виплатять. Саме серед останньої групи є підгрупа 201 врегульованого позову, де Міністерство вирішило виплатити компенсацію, але не визнало вину, а шкоду внаслідок вакцинації називає імовірною (Alleged Injuries). 

Тому за ці 6 місяців 2020 року Міністерство охорони здоров’я США визнало вину лише у 162 випадках, і побічні ефекти цих випадків у звіті не описані. До того ж варто розуміти, що шкоду могла завдати неправильна процедура, тобто вина може бути не вакцини та її виробника, а людини, яка призначає або проводить маніпуляцію. Серед поширених помилок:

  • невідповідність віку особи, яку вакцинують;
  • введення іншої вакцини;
  • введення зайвої дози;
  • введення занадто великої або занадто малої дози; 
  • введення вакцини, у якої пройшов термін придатності;
  • ігнорування етапів вакцинації;
  • введення вакцини не тому пацієнту;
  • упущення компонентів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний