Beta
6 Січня 2018
FacebookTwitterTelegram
0

Пропонуємо згадати найкращі статті VoxUkraine на думку читачів за 2017 та наповнити зимові свята змістовним контентом.  Особливу увагу минулого року привернули статистичні порівняння  УРСР та України, перший рейтинг політиків-брехунів, дослідження добробуту населення в період трансформацій та проблема залучення іноземних інвестицій. Також в топі тем – позбавлення громадянства Саакашвілі, фактчек промов Президента, конфлікт Тодурова і МОЗ та скільки ботів на фейсбук-сторінці Порошенка.

 

1. 26 соціально-економічних показників, які красномовно й правдиво розповідають про провали та перемоги молодої країни за роки незалежності.

 

2. З початком політичного сезону, тобто з вересня 2017, фактчекінговий проект VoxCheck два місяці стежив за висловлюваннями 20 топ-політиків, які формують політичний порядок денний. Фактчекери зібрали 424 цитати, з яких лише трохи більше третини виявилися правдивими. Тобто в двох випадках з трьох політики відверто брешуть, маніпулюють або сильно перебільшують.

 

3. Европейский банк реконструкции и развития провел масштабное исследование Transition Report 2016 -2017, в котором очень детально изучил, как переход к рыночной экономике в различных странах сказывался на большинстве жителей: их благосостоянии, уровне удовлетворенности жизнью и даже физическом росте. Представлять исследование в Украину приехал главный экономист ЕБРР Сергей Гуриев. 

 

4. Чи готові ви слухати українських політиків й не бути пошитим в дурні? Для цього потрібен непростий навик – вміння відрізняти правду від маніпуляції та брехні. Перевірте, який ви фактчекер, базуючись на економічних знаннях, доступній інформації про українські реалії та на здоровому глузді.

 

5. Невизначеність навколо військового конфлікту з Росією стримуватиме інвестиції в Україну. Щоб підвищити ймовірність залучення справжнього іноземного капіталу, необхідно усунути значні перешкоди на шляху ПІІ, що існували ще задовго до початку конфлікту.

 

6. Погляд юриста: Саакашвілі має відносно непогані шанси довести, що рішення української влади було непропорційним, а також порушувало вимоги до належної процедури та, відповідно, було незаконним.

 

 7. В Facebook президента найдено более 1500 очень плодовитых ботов. Они написали каждый шестой комментарий в Facebook Петра Порошенко. Кто, с кем и за что борется под постами президента и кто побеждает в ботовойне.

 

 8. Як Петро Порошенко збрехав про конкурс до Верховного суду та електронне декларування для антикорупційних активістів.

 

 9. Мільярдер та політик з 20 річним стажем, президент Петро Порошенко дуже рідко каже відверту брехню. Зі 133 його висловлювань, що назбиралися у VoxCheck за два роки, лише у 8 випадках (6%) він збрехав.

 

 10. У чиїх словах більше маніпуляцій – відомого кардіохірурга Бориса Тодурова чи представників Мінздоров’я та особисто Уляни Супрун? Фактчек конфлікту навколо Інституту серця та закупівель ліків для серцево-судинних захворювань МОЗом.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний