іМоРе №52. Небезпечний штиль: вперше в історії індексу його значення 0. Жодних реформ

За останні два тижні в країні не було жодної реформаторської події (згідно з методологією iMoRe)

Автор:

Індекс моніторингу реформ (іМоРе) вперше з початку свого існування у січні  2015 року дорівнює нулю. За період з 9 по 22 січня 2017 року за жодною складовою індексу – державне управління, державні фінанси, монетарна сфера, бізнес-середовище та енергетика – не було зафіксовано нормативних актів, які можна вважати реформами.

Для довідки: середнє значення іМоРе у 2016 році знизилось до +0.9 бала з +1.2 бала у 2015 (по шкалі від -5 до +5, де негативне значення означає регрес). Індекс досяг своїх пікових значень у першій половині 2015 року, коли Україна вела перемовини з МВФ про нову програму розширеного фінансування та готувалася до отримання перших траншів – у цей період середнє значення іМоРе досягало 1.4 бала.

Більш детально про динаміку реформ за останні два роки можна прочитати у дослідженні VoxUkraine 700 днів моніторингу реформ в Україні: рейтинг міністерств

Графік 1. Динаміка Індексу моніторингу реформ*

* Команда іМоРе вважає прийнятним темпом реформ рівень індексу 2 і вище

Довідкова інформація:

Індекс Моніторингу Реформ (ІМоРе) VoxUkraine призначений надавати комплексну оцінку зусиллям влади України зі впровадження економічних реформ. Індекс базується на експертних оцінках змін у регуляторному середовищі за п’ятьма напрямками:

  1. Державне управління
  2. Державні фінанси
  3. Монетарна система
  4. Бізнес середовище
  5. Енергетика

Детальніше про Індекс та методологію розрахунку можна дізнатись на сайті imorevox.org.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Застереження

Автор не является сотрудником,  не консультирует, не обладает акциями и не получает финансирования ни от одной компании или организации, которая имела бы пользу от этой статьи, а также никак с ними не связан.