Відео-VoxCheck #30: до річниці катастрофи на ЧАЕС

Про що говорять українські політики напередодні річниці катастрофи на ЧАЕС

Featured Video Play Icon

Автори:

Ярослав Москаленко, голова партії “Воля народу”:

 “Якщо минулого року в державному бюджеті було передбачено 61 млн грн на комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкології у постраждалих від Чорнобиля, то нині це нуль.”

Кошти для медико-санітарного забезпечення та лікування онкологічних захворювань, які у 2016 році проходили через відповідну бюджетну програму МОЗ, в 2017 році було включено до обласних бюджетів.

Олег Кулініч, нардеп,  “Партія “Відродження”: 

“Депутатська група “Відродження” внесла на розгляд парламенту законопроект 6292, який відновлює соціальні гарантії чорнобильців. Перш за все це пенсійне забезпечення та медичне обслуговування. Запропоновані зміни торкнуться майже 2 млн постраждалих від цієї катастрофи, з них понад 108 тисяч – інваліди.”

Частково пільги чорнобильцям раніше справді було скасовано. Також на 1 січня 2016 року статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи дійсно мали майже 2 млн осіб, з них з інвалідністю – 108 тисяч.

Наталія Королевська, нардеп, “Опозиційний блок”: 

“Сьогодні у нас багато розмов йде про те, що немає коштів. Але, на жаль, так склалось, що коштів у нас немає тільки для пенсіонерів, ветеранів ВОВ, чорнобильців, афганців, інвалідів. Для цих людей немає коштів.”

 

В бюджеті на 2017 рік закладено грошове забезпечення цим категоріям населення, а в окремих випадках навіть збільшено. Наприклад, на санаторно-курортне лікування ветеранів, інвалідів та інших було закладено на 26 млн грн більше ніж в 2016 році – 119 млн грн.

Микола Шамбір, заступник міністра Мінсоцполітики:

“На сьогоднішній день ситуація складається таким чином, що пенсія по втраті годувальника призначаються тільки за умови визначення причинного зв’язку смерті з Чорнобильською аварією.”

 

На момент виступу справді діяла така норма: якщо помирав годувальник сім’ї-чорнобилець, то треба було довести, що він помер саме через участь у Чорнобильській аварії. В той же день ця норма була знята.

 

Ігор Мосійчук, нардеп, “Радикальна партія Олега Ляшка”:

“Найбільше чорнобильців проживає на моїй рідній Лубенщині”

 

З майже 2 млн осіб постраждалих від катастрофи на Чорнобильскій АЕС на Лубенщині живе лише 1073 людей. Наприклад, в Костопільському районі таких осіб – 1,3 тис, в Сквирському – 3,5 тис.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний