Відео-VoxCheck #33: про ринок землі

Що українські політики кажуть про земельний ринок і чи не маніпулюють вони даними про досвід інших країн

Featured Video Play Icon

Автори:


93% землі в Ізраїлі справді державні, але це наслідок того, що держава практично не продає землю. 7% землі в Ізраїлі приватна, і її можуть купувати як іноземці, так і місцеві інвестори.

Якщо мораторій знімуть, то іноземці не зможуть купувати землю с/г призначення: це прописано у Земельному кодексі. А ось власники землі якраз через мораторій не мають можливості реалізувати своє право – продати її.

27 млн га – земля під мораторієм, що належить людям. Після відкриття ринку вона може коштувати приблизно $1000/га або $27 млрд. Активи ТОП-100 найбагатших українців в 2016 році становили $20 млрд. А здавати в оренду іноземцям можна і зараз.

Найвищі ціни на землю – на Мальті та в Нідерландах (понад 60 тис. дол./га). У більшості західно-європейських країн ціни коливаються від 15 тис до 30 тис дол./га, а у Східній Європі від 1000 до 5000 дол./га.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний