Відео-VoxCheck #33: про ринок землі

Що українські політики кажуть про земельний ринок і чи не маніпулюють вони даними про досвід інших країн

Featured Video Play Icon

Автори:


93% землі в Ізраїлі справді державні, але це наслідок того, що держава практично не продає землю. 7% землі в Ізраїлі приватна, і її можуть купувати як іноземці, так і місцеві інвестори.

Якщо мораторій знімуть, то іноземці не зможуть купувати землю с/г призначення: це прописано у Земельному кодексі. А ось власники землі якраз через мораторій не мають можливості реалізувати своє право – продати її.

27 млн га – земля під мораторієм, що належить людям. Після відкриття ринку вона може коштувати приблизно $1000/га або $27 млрд. Активи ТОП-100 найбагатших українців в 2016 році становили $20 млрд. А здавати в оренду іноземцям можна і зараз.

Найвищі ціни на землю – на Мальті та в Нідерландах (понад 60 тис. дол./га). У більшості західно-європейських країн ціни коливаються від 15 тис до 30 тис дол./га, а у Східній Європі від 1000 до 5000 дол./га.

VoxUkraine — унікальний контент, який варто читати. Підписуйтесь на нашу e-mail розсилку, читайте нас в Facebook і Twitter, дивіться актуальні відео на YouTube.

Ми віримо, що слова мають силу, а ідеї – визначний вплив. VoxUkraine об’єднує найкращих економістів та допомагає їм доносити ідеї до десятків тисяч співвітчизників. Контент VoxUkraine безкоштовний (і завжди буде безкоштовним), ми не продаємо рекламу та не займаємось лобізмом. Щоб проводити більше досліджень, створювати нові впливові проекти та публікувати багато якісних статей, нам потрібні розумні люди і гроші. Люди є! Підтримай VoxUkraine. Разом ми зробимо більше!


Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний