Українці вважають найважливішими для майбутнього країни антикорупційну реформу (на неї вказали понад 81% опитаних), реформу охорони здоров’я (52%) та судову реформу (майже 47%).
Такі дані отримали аналітичний центр «Вокс Україна» разом із агенцією Factum Group. У квітні 2023 року команди опитали українців про їхнє ставлення до реформ та участь у різних громадських активностях.
Найуспішнішими нині українці вважають зміни в сферах діджиталізації, охорони здоров’я, децентралізації, приватизації та ринку землі. А найголовнішими перешкодами на шляху реформ вбачають повномасштабну війну росії проти України та корупцію всередині країни.
Також українці самі готові впливати на зміни. Більшість опитаних активно долучаються до пожертв, підписання петицій та волонтерства. Втім у громадських організаціях та діяльності органів влади бере участь невелика частка українців.
Презентація результатів дослідження відбудеться в межах панельної дискусії «Реформи заради перемоги» в понеділок, 21 серпня, в Медіацентрі Україна — Укрінформ. Аналітики «Вокс Україна» та Factum Group детально розкажуть про настрої та очікування українців щодо реформ. Та разом з творцями реформ обговорять успіхи змін у державі, чому одні з них стали значно помітнішими, ніж інші, та як держава та громадський сектор зможуть працювати разом, аби отримати найкращий результат.
Учасники дискусії:
- Світлана Сліпченко, керівниця проєкту VoxCheck
- Сергій Бут, Голова Правління АТ «Прозорро.Продажі»
- Мстислав Банік,керівник з розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України
- Сергій Деркач, заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України
- Олександр Рябець, заступник Голови НСЗУ з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації
- Тарас Случик, керівник компонента Міста Доброчесності Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI)
- Ірина Чаговець, керівниця офісу доброчесності НАЗК
Перелік спікерів буде доповнюватися. Слідкуйте за оновленнями.
📆 понеділок, 21 серпня
🕑 14:00 — 15:30
📍 Медіацентр Україна — Укрінформ
Попередня реєстрація не потрібна.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний