Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, що штам Омікрон — це не варіант вірусу, а опромінення міліметровою хвилею. Стверджують, що люди начебто інфікуються Омікроном з 2:00 до 4:00, адже в цей час опромінення збільшується. Авторка допису пов’язує Омікрон з опроміненням 5G. Також додає, що в Іспанії заздалегідь знали, що штам Омікрон виявлять у країні 24 грудня 2021 року.
Скриншот допису
Однак, ці тези — неправдиві.
Про поширення штаму Омікрон
Усі штами SARS-CoV-2 поширюються повітряно-крапельним шляхом. Вірус поширюється між людьми, які знаходяться у тісному контакті один з одним, наприклад, на відстані розмови. Людина може заразитися COVID-19, коли вона вдихає дрібні краплі рідини від інфікованих людей, які кашляють, чхають, говорять чи дихають. Інфікування відбувається і тоді, коли краплі зараженої людини попадають на очі, ніс чи рот.
Вірус також поширюється в погано провітрюваних приміщеннях. Це пояснюють тим, що аерозольні частки з вірусом можуть залишатися в повітрі або переміщуватися на більшу відстань, ніж відстань між людьми під час розмови. Людина також може заразитися, якщо вона попередньо торкнулася інфікованої поверхні, а потім торкнулася руками очей, носа чи рота.
Поширення вірусу SARS-CoV-2 чи його штамів ніяк не пов’язано з технологією 5G. ВООЗ повідомляє, що жодних негативних наслідків від впливу 5G на організм людей не було зафіксовано. Це підтвердили й дослідження Міжнародної комісії з захисту від випромінювання, яка визнає 5G-сигнал безпечним. Раніше ми вже спростовували факти, які нібито свідчать про небезпечність 5G.
Про появу штаму Омікрон у Іспанії
Авторка стверджує, що у Іспанії заздалегідь знали дату появи першої інфікованої людини штамом Омікрон у країні — це 24 грудня 2021 року. Однак, перший випадок інфікування штамом Омікрон в Іспанії зафіксували 29 листопада 2021 року. Його виявили у 51-річного чоловіка, який приїхав з Південної Африки. Відомо, що чоловік також зупинявся у Амстердамі. Лікарня імені Грегоріо Мараньон у Мадриді підтвердила факт зараження штамом Омікрон шляхом секвенування зразка, взятого у хворого.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний