Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Із 28 квітня 2022 року у мережі поширюють фото, на якому нібито зображені вибухи на стратегічному об’єкті росії 29 квітня 2022 року. Однак насправді на фото зображені вибухи в Кабулі, Афганістан, у 2002 році.
Скриншот допису
Зворотний пошук зображення у Google Images показав, що на фото зображені вибухи в міжнародному аеропорту Кабула, Афганістан. 11 лютого 2002 року в міжнародному аеропорту Кабула в Афганістані російський літак СУ-21 підірвався на вибухівці британської ескадрильї з утилізації бомб. Британські сили допомагали очистити аеропорт від мін та інших небезпечних нерозірваних боєприпасів.
Результати пошуку зображення у Google Images
Зверніть увагу! Текст новини є емоційним. Подібні ознаки вказують, що перед вами або фейк, або клікбейт.
Крім того, у дописах дають посилання на телеграм-канал, де нібито опубліковане відео з місця подій. Однак посилання веде не на конкретний допис, а на закритий телеграм-канал. Щоб отримати доступ до каналу, потрібно почекати підтвердження адміністратора. Такі новини із вражаючими фото чи заголовками поширюють, щоб збільшити кількість підписників на телеграм-каналі оманливими шляхом.
Новину про вибухи на стратегічному об’єкті в росії 29 квітня 2022 року супроводжують й інші фото. На одному з них зображено вибух на АЗС в Новосибірську в червні 2021 року, на іншому — вибухи в Лівії в 2011 році.
29 квітня в росії справді стався вибух на фармацевтичному заводі «Синтез», про що згадують у статтях. Однак фото, якими ілюструють дописи, ніяк не пов’язані з цією подією.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний