За перші два місяці повномасштабної війни обсяг корпоративних кредитів залишився практично на тому самому рівні (невелике скорочення у березні було «перекрите» невеликим зростанням у квітні). Обсяг кредитів фізичним особам скоротився на 4,2%. Завдяки забороні валютного кредитування фізосіб у 2011 році частка валютних кредитів стрімко скоротилася (вона трохи виросла у 2015-2016 через значну девальвацію гривні внаслідок початку російської агресії). Це знизило валютні ризики домогосподарств.
Дані: НБУ, залишки коштів на кінець періоду
Дані: НБУ, залишки коштів на кінець періоду
Обсяг депозитів за березень-квітень трохи виріс як для корпоративного сектору, так і для фізосіб. Незначно (6% для корпорацій та 3% для фізосіб) скоротилися валютні депозити, натомість виросли гривневі - на 7% та 18% відповідно. Це свідчить як про довіру до банківської системи, так і про те, що особи чи підприємства могли скоротити споживання (інвестиції) через війну.
Ставки за кредитами трохи виросли - по-перше, через підвищення облікової ставки НБУ (10% з січня), по-друге, через зростання ризиків унаслідок війни.
Дані: НБУ
Ставки за депозитами залишилися майже на попередньому рівні, у квітні навіть трохи знизилися, оскільки відпливу депозитів не спостерігається.
Дані: НБУ
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний