ФЕЙК: Заступник начальника поліції Києва має татуювання з нацистською символікою

ФЕЙК: Заступник начальника поліції Києва має татуювання з нацистською символікою

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
10591

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито чоловік на ім’я Артем Бонов, який має татуювання з нацистською символікою, є заступником начальника київської поліції. До фейкових дописів прикріплюють фото чоловіка зі свастикою та у формі міліції.

Скриншот фейкового допису  

На фотографіях дійсно користувач на ім’я Артем Бонов. Він активно веде свою сторінку у заблокованій в Україні мережі «Вконтакте» та власний канал на YouTube. Він також брав участь у постановках студії «Kino Films Chervonograd». На своїй на сторінці у «Вконтакте» Артем Бонов писав, що влітку 2014 року був у складі добровольчого батальйону «Азов». Згодом, за його словами, потрапив у СІЗО за підозрою у вбивстві сусіда, а пізніше його перевели до психіатричної лікарні у Львові. Інших підтверджень цієї інформації, крім дописів Бонова, у публічному доступі немає. 

Водночас Артем Бонов не обіймає посаду заступника начальника поліції. Його імені немає серед керівництва поліції міста Києва чи Київської області.

У фейкових дописах додають фото Артема Бонова у міліцейській формі. Цю світлину можна знайти на сторінці Бонова у «Вконтакте». Шеврон на руці Бонова належить до тих, які носили підрозділи міліції України, що підпорядковувалися МВС до 2015 року. Проте в 2015 році створили Національну поліцію України. Із тих пір змінилися і шеврони на поліцейській формі. 

Фото Бонова у міліцейській формі із старими шевронами з його сторінки «Вконтакте»

Нові шеврони поліцейських після реформи 2015 року

Приводом вважати, ніби Бонов працює в Нацполіції України, може бути скандал 2014 року. Тоді група чоловіків, серед яких був і Бонов, прийшли в будівлю Київської обласної міліції і зробили фото з нацистським вітанням. Пізніше в соцмережах з’явилася інформація, ніби в обласній міліції працюють нацисти.

Фото ультраправих в будівлі МВС, посередині — Артем Бонов. Джерело — сторінка Бонова «Вконтакте» 

Пізніше в обласному управлінні МВС повідомили, що люди на скандальних фото не працювали у правоохоронних органах. «Можливо, це все відбувалося тоді, коли багато громадян зверталися з бажанням працювати в правоохоронних органах — кандидати писали рапорти про прийом на службу у ВВС, у сусідніх кабінетах проходили анкетування та медичний огляд», — прокоментували в МВС те, як чоловіки могли потрапити в будівлю міліції.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний