Бережіть пальне: як допомогти Україні перемогти, а світу пережити енергетичну кризу

Бережіть пальне: як допомогти Україні перемогти, а світу пережити енергетичну кризу

1 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
1286

Економія пального знизить світові ціни, допоможе ЄС запровадити енергетичне ембарго та скоротить нафтові доходи росії. Кожен із нас може зробити свій внесок.

Я не українець і не українського походження. Я все життя мешкаю в Нью-Джерсі. Але мені не байдужа Україна. Не байдужа, бо я хочу жити у світі, де воєнні злочини караються, де демократії не мають витрачати трильйони доларів на озброєння та де країни не використовують ядерну зброю для шантажу своїх сусідів.

Небайдужість означає, що ви готові пожертвувати чимось задля досягнення цілі. Інакше ваша небайдужість – це лише пусті балачки. Тож будь-хто, хто каже, що піклується про Україну, має бути готовий піти на жертви. Ми не повинні сидіти склавши руки поки українці роблять усю роботу, щоб створити світ, у якому ми хочемо жити.

Можна поглянути на це по-іншому: російські військові показали себе третьосортними вояками, тож, якби США та їхні союзники рішуче втрутилися, ми би, найімовірніше, досягли успіху, а українцям не було би завдано значної шкоди. Проте наше керівництво вирішило цього не робити. Чому? Щоб захистити вас і мене. Вони побоюються, що путін у відповідь застосує ядерну зброю.

Я підтримую їхнє рішення, але це ставить нас у незручне становище з моральної точки зору. Задля нашої безпеки росії дозволяється знищити якомога більше України. Українська кров не на наших руках безпосередньо, але той біль, що терплять українці задля збереження нашої безпеки, зобов’язує нас робити все, що в наших силах, щоб їм допомогти.

Ми вже допомагаємо. Згодом усі ми платитимемо більше податків, і багато хто надіслав кошти та гуманітарну допомогу. Однак багато з нас можуть та повинні зробити ще більше. І ми можемо це зробити самостійно, без будь-яких урядових заходів.

Головне – нафта. Росія фінансує свою війну за рахунок доходів від продажу нафти. Кожен барель, який росія не може продати, і кожен долар, який вона недоотримує за кожен барель нереалізованої нафти означає менше ресурсів для вчинення звірств росією. Ось тут ми вступаємо до гри. Нафту можна перевозити по всьому світу, а багато нафтоторговців достатньо кмітливі й активні. Врешті не має значення, звідки походить бензин, який ви спалюєте у своєму автомобілі, – із Техасу чи росії. Якщо ви спалюєте на галон менше техаського бензину, нафтові свердловини в Техасі не скоротять видобуток на галон. Значна частина цього галону буде доступна для купівлі іншими людьми замість російської нафти, і частина його пропонуватиметься за нижчими цінами. У будь-якому разі, використовуючи менше нафти, ви допомагаєте Україні.

Я не прошу великих жертв. Робіть те, що можете.

У багатьох із нас (хоча й не у всіх) є певна свобода дій, і ми повинні скористатися нею. Навіть якщо у вас є робота, на яку потрібно їздити, і вам потрібно бути там вчасно, ви можете виїхати на роботу трохи раніше та їхати трохи повільніше, витрачаючи трохи менше бензину. Можливо, ви можете попросити свого керівника дозволити вам працювати з дому ще один день кожні один-два тижні. Трохи Zoom’у не вбиває продуктивність.

Купуйте речі в Інтернеті, якщо маєте таку можливість. Вантажівки для доставки – це громадський транспорт для посилок, тому вони економлять бензин. Якщо вам потрібно відвідати різні магазини, об’єднайте ці поїздки в одну. Це вимагає певного планування. Ходіть пішки замість того, щоб їхати автомобілем, коли це можливо, а щодо подорожей, які занадто довгі для ходьби, чому би не вийти за кілька кварталів та не пройти останній відрізок пішки?

Ви можете організувати свій відпочинок так, щоб допомогти Україні. Якщо маєте гідроцикл, відпочиньте одні вихідні на місяць на каяку. Окрім додаткового фізичного навантаження, в побачите й почуєте природу по-новому.

Спробуйте заощадити бензин і під час вашої відпустки. Чому би не залишитись десь недалеко від дому? Як хлопець із Джерсі, наприклад, я можу поїхати до долини річки Делавер, до парку Liberty State чи парку Branch Brook, або сісти на потяг до Мангеттена чи Філадельфії. Так, вам варто колись побачити Нову Зеландію — лише не цього року, коли ви потрібні Україні. 

Є багато інших способів заощадити нафту. Деякі з них допоможуть вам стати здоровішими й сильнішими. Вам не потрібно терпіти негаразди чи робити щось героїчне — люди в Україні роблять це для всіх нас.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний