Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У травні 2022 року у мережі поширюють фото, на якому українські військові підпалюють прапор Нідерландів. Мовляв, вони переплутали його з російським.
Скриншот допису
Це відео поширюють ще з лютого 2016 року з території рф, на ньому не українські військові.
Саме відео опублікували 18 січня 2016 року. У підписі до відео стверджують, нібито на ньому зображені бійці полку «Азов». Люди на відео погрожують мешканцям Нідерландів терактами та кажуть, щоб вони «не думали відмовляти Україні у вступі до ЄС».
Скриншот відео
19 січня 2016 року тодішній заступник командира полку полку «Азов» Андрій Д’яченко опублікував відеоспростування, у якому заявив, що поширене провокаційне відео є фейком від російського агітпропу і воно не має нічого спільного з бійцями полку. Він наголосив, зброя на відео — несправжня, люди одягнені у нехарактерний для «Азову» однострій, а на формі немає полкових шевронів. Відео опублікували на новоствореному YouTube-каналі.
19 січня 2016 року командир «Азову» Андрій Білецький після зустрічі з послом Нідерландів дав інтерв’ю українським медіа щодо поширеного відео. Він заявив, що подібний провокаційний матеріал створили навмисно, аби дискредитувати українських військових перед референдумом щодо асоціації ЄС і України, який відбувся 6 квітня 2016 року в Нідерландах.
Білецький додав, що форма осіб на відео не є формою бійців «Азову», а сам полк завжди підтримував проєвропейську позицію.
У 2016 році Національна поліція виявила під час розслідування, що це відео поширювалося з території рф за допомогою облікових записів, створених за короткий час до появи самого відео.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний