ФОТОФЕЙК: Лист Міністерства освіти і науки України про вимоги до військово-патріотичного виховання випускників шкіл

ФОТОФЕЙК: Лист Міністерства освіти і науки України про вимоги до військово-патріотичного виховання випускників шкіл

29 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
1439

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ поширюють інформацію про нібито необхідність підготувати в закладах середньої освіти списки випускників, що досягли призовного віку, та надати оцінку військово-патріотичного виховання. Як доказ цього надають фото листа від МОН України, підписаного заступником міністра освіти, Вірою Роговою.

Проте це — фейк: такого документу не існує, фото відредагували.

Фото фейкового листа

У Міністерстві освіти і науки України повідомили, що цей лист — фейк. Для підробки документа шахраї використали бланк Міністерства, оригінальний номер документа та QR-код документообігу. 

Крім того, у тексті документу є низка помилок:

  • замість словосполучення «Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України… повідомляю» написано «Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України… повідомляє»
  • у «шапці» листа вказано «Керівникам закладу загальної середньої освіти ..» замість «Керівникам закладів загальної середньої освіти..».  

Внизу листа зазначено номер №1/6355-22 та дату — 14.06.2022. 14 червня МОН опублікували лист «Про рекомендації щодо усунення ризиків торгівлі людьми у звʼязку з війною в Україні та гуманітарною кризою». Номер справжнього документа збігається з тим, що використали для створення фейку.

У справжньому документі в «шапці» отримувачів вказують так: «Департаменти (управління) освіти і науки обласних, Київської міської (військово-цивільних) державних». У фейковому документі отримувачі вказані в давальному відмінку, а уточнення про військово-цивільні адміністрації немає: «Департаментам (управлінням) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій». Частина отримувачів у фейковому документі вказані ліворуч, тоді як в листах МОН отримувачів зазначають праворуч.

Скриншот справжнього листа МОН від 14.06.2022

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний