ФЕЙК: ООН запланувала організацію голоду в 2022-2023 роках

ФЕЙК: ООН запланувала організацію голоду в 2022-2023 роках

7 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
2193

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

25 червня Остап Стахів, український антивакцинатор та конспіролог, опублікував відео, в якому стверджував, що:

  • В ООН запланували голод на 2022-2023 роки. Голод ніяк не пов’язаний із російсько-українською війною чи економічною кризою, а є суто штучним явищем.
  • В Африці не може бути голоду, адже на континенті достатньо продовольства.
  • Одна з цілей Програми сталого розвитку ООН — це зменшення народжуваності та збільшення споживання у світі.

Проте тези Остапа Стахіва не відповідають дійсності.

Продовольча криза, яку прогнозує ООН, не є штучною, а справді пов’язана з наслідками російсько-української війни, адже обидві країни є важливими постачальниками продовольства. За словами генерального секретаря ООН, ця криза може статися через блокування експорту українських зернових та обмеження експорту російських агропродовольчих товарів (росія тимчасово обмежила експорт зернових та деяких добрив).

Військово-морські сили рф уже протягом чотирьох місяців блокують чорноморські порти України. Через це більшість продовольства неможливо швидко експортувати, адже до вторгнення 90% експорту українського зерна здійснювалося саме морським шляхом. Зараз Україна та країни ЄС активно працюють над налагодженням альтернативних шляхів збуту, проте сухопутний шлях не зможе стати повноцінною заміною морському.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО), прогнозує, що в 2022 році до 181 млн людей у 41 країні можуть зіштовхнутися з продовольчою кризою. Причому цей прогноз не повністю враховує вплив російсько-української війни. Якщо війна затягнеться і країни не зможуть поновити свій довоєнний експорт продовольства, кількість постраждалих від голоду у 2022-2023 роках може зрости на 8-13 млн. У найгіршому сценарії цей показник може сягнути 19 млн людей. Найбільше постраждають жителі Азійсько-Тихоокеанського регіону, Африки та Близького Сходу.

Країнам Африки не вистачає власних запасів зернових культур, саме тому вони залежать від постачальників зерна, зокрема від росії та України. Наприклад, у 2020/2021 маркетинговому році (з 1 липня 2020 року по 30 червня 2021 року) в країнах Африки зібрали 25,7 млн тонн пшениці, а імпортували 54,8 млн тонн пшениці. 

Залежність країн Африки та найменш розвинутих країн у світі від імпорту пшениці з рф та України. Джерело — Конференція ООН з торгівлі та розвитку (UNCTAD)

В ООН немає програми сталого розвитку, але є Цілі сталого розвитку. У переліку цілей немає зменшення народжуваності у світі чи збільшення споживання, хоча виконання деяких завдань (гендерна рівність, скорочення нерівності, гідна та економічне зростання тощо) справді може призвести до зниження темпів народжуваності та зростання споживання. У цьому немає злого умислу: у розвинених суспільствах із сучасною медициною, високим рівнем урбанізації, гендерною рівністю поступово падають темпи зростання населення. А покращення економічного благополуччя дозволяє жителям збільшити споживання товарів та послуг.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний