Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Наприкінці червня 2022 року в проросійських телеграм-каналах писали, що в Україні катастрофічна нестача ліків через те, що велику частину препаратів віддали на потреби армії. У дописах стверджують, що тепер в Україні навіть порівняно легкі захворювання можуть стати смертельними в умовах дефіциту ліків.
Однак в Україні немає катастрофічної ситуації із запасами ліків.
За словами представників держави та великого бізнесу, наразі в Україні немає проблем із поставками ліків, крім випадків, коли постачання окремих препаратів є обмеженим через ускладнену логістику. Натомість проблеми є на окупованих територіях, проте українська влада не може вплинути на це, бо росія не пропускає українські гуманітарні вантажі.
Також в Україні працюють усі найбільші фармацевтичні компанії, які отримують необхідну сировину з європейських країн. Крім вітчизняного виробництва та імпорту, джерелом постачання ліків є гуманітарна допомога, що регулярно надходить в Україну від міжнародних організацій, благодійних фондів, урядів інших країн.
Відновлюють свою роботу й аптеки: наприкінці червня 2022 року на звільнених територіях та на територіях, де не ведуться активні бойові дії, працювало 17 573 аптеки, тоді як до повномасштабного вторгнення в Україні працювало 22 780 аптек. Ще в середині березня в Україні було не більше 10 530 аптек, які працювали. До речі, в умовах воєнного стану продовжує діяти програма «Доступні ліки», у рамках якої держава повністю або частково оплачує деякі препарати для пацієнтів із хронічними захворюваннями.
Самостійно перевірити наявність ліків у різних містах України можна за допомогою різних онлайн–сервісів, де також можна замовити препарати.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний