Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Із 19 червня 2022 року в мережі поширюють відео, на якому нібито показано застосування росією гіперзвукової ракети «Кинджал» по складу ЗСУ на глибині 136 метрів.
Скриншот допису
Проте це — відеофейк. Відео, на якому нібито зафіксовано удар ракетою «Кинджал» по складу ЗСУ, це комп’ютерна графіка. Раніше цей фейк спростували незалежні фактчекери з Reuters.
Ми знайшли поширене відео через пошукову систему TinEye. Користувач InsanePatient2 опублікував відео 28 лютого 2022 року. Автор відео — художник візуальних ефектів, відомий у соцмережах як InsanePatient2. Відео має підпис: «What if Russia Started Nuclear War?» («Що, якби росія розпочала ядерну війну?»). В описі до відео вказано: «What if Russia/Putin Started Nuclear War with Ukraine and the rest of the world?» («Що, якби росія/путін розпочали ядерну війну з Україною та рештою світу?»). В акаунтах художника в ютубі та тіктоці можна подивитися інші його роботи, створені за допомогою комп’ютерної графіки.
Скриншот відео. Джерело — ютуб-канал InsanePatient2
Користувач InsanePatient2 підтвердив у коментарі Reuters, що він створив це відео: «Насправді я художник CGI/VFX. Відео — це просто ефект, який я створив за допомогою HitFilm». За словами автора відео, звук він взяв із реального відео вибуху, а ефекти, використані для зображення вибуху, можна знайти на ресурсі FootageCrate.
Скриншот відео у TikTok
9 травня 2022 року російський літак стратегічної авіації Ту-22 випустив по об’єктах туристичної інфраструктури по Одещині три ракети «Кинджал». Снаряди зруйнували п’ять будівель. 19 березня 2022 року рф вперше заявила про запуск рф ракет «Кинджал» по селу Делятин Івано-Франківської області. У результаті удару був зруйнований склад боєприпасів.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний