БЕЗПІДСТАВНО: Американські інспектори з Пентагона виявили розбіжності між даними США та Міноборони України

БЕЗПІДСТАВНО: Американські інспектори з Пентагона виявили розбіжності між даними США та Міноборони України

31 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
7066

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито американські інспектори, які прибули з Пентагона, зробили перші перевірки наявності озброєння, що є в розпорядженні Міністерстві оборони України (МОУ), і виявили великі розбіжності в деяких видах озброєння між даними США і МОУ. Зазначається зокрема, що:

  • виявлена велика розбіжність між кількістю Javelin і Stinger, які передали США і які є в МОУ;
  • від початку повномасштабного вторгнення Пентагон передав 20% всіх запасів Javelin і Stinger, які були у них на складах, а це десятки тисяч обох видів самонавідних ракет. Натомість в МОУ їх менше 2000;
  • у відповідь на запит американських спецслужб Рєзніков написав, що існує поправка 19-19 до українського закону про воєнний бюджет, в якій написано,що дозволяється, не звертаючи уваги на воєнний стан і воєнні дії  в Україні, продавати залишки зброї в розпорядженні МОУ. 

Утім, дані твердження безпідставні

Відомо, що у липні Пентагон вивчав можливість надіслати до України інспекторів, які б перебували на місцях та фіксували інформацію про застосування зброї, наданої США. Однак жодних повідомлень у ЗМІ чи оголошень на офіційних урядових сайтах про прибуття представників США чи початку інспекції з того часу не було. Відповідно, твердження про те, що в МО України фігурує менше 2000 Javelin та Stinger, теж є безпідставним. Станом на серпень 2022 року США передало Україні понад 6,5 тисяч систем Javelin та понад 1,4 тисяч зенітних систем Stinger. 

Українського закону про воєнний бюджет не існує. Внесені в умовах воєнного стану зміни до Державного бюджету за 2022 рік також не відповідають номеру 19-19 та не передбачають уточнень щодо продажу зброї. Натомість існує Постанова Кабінету Міністрів №1919 «Про порядок відчуження та реалізації військового майна Збройних Сил». Згідно із нею реалізація військового майна справді можлива. Однак це стосується майна, що не застосовується у повсякденній діяльності військ, підлягає списанню або утилізації. Javelin та Stinger не належать до жодної з категорій. 

Важливо відмітити, що Пентагон не бачить видимих підстав вважати, що американська зброя в Україні використовується не за призначенням. Так, у липні на брифінгу Міністерства оборони США спікер заявив, що, хоча рух зброї не відстежується, сумнівів її використання для боротьби з росіянами немає.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний