Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють фото, на якому на весіллі наречені разом із гостями нібито показують нацистське вітання. Також гості тримають у руках український прапор.
Утім, насправді це зображення відредагували. Його поширюють у мережі щонайменше з 2016 року. Воно було зроблене в росії.
Скриншот допису
Зворотний пошук у Tineye показав, що фото з весілля поширив російський сайт ще у 2016 році. На оригінальному знімку можна побачити, що гості позаду наречених тримають чорно-жовтий прапор.
Оригінал фото
Більше того, це фото було зроблене не в Україні, а в росії. Із посиланням на українських користувачів у твіттері фактчекери з видання Reuters пишуть, що фото зробили в російському місті Новокузнецьк. У Google Maps ми знайшли таку саму будівлю, як і позаду наречених на фото. Якщо порівняти два фото, можна побачити таку ж плитку на пам’ятнику леніна та будівлю управління культури на фоні.
Фото — пам’ятник у місті новокузнецьк, росія
Крім цього, на оригінальному фото був чорно-жовтий прапор, але під ним ще може бути біла смуга. Такий прапор був поширений в імперській росії у 19 столітті. Білу смугу додали, аби відрізнити прапор росії 19 століття від тогочасного військового імперського прапору Австрії, який також був чорно-жовтим. Утім, прапор імперської росії, а саме його кольори, не були популярними серед населення, тож його залишили як альтернативу сьогоднішньому триколору рф. Наразі цей прапор в росії використовують рідко. У 2014 році російські ЗМІ повідомляли, що у тимчасово окупованому Донецьку розглядали варіант саме чорно-жовто-білого прапора.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний