Перевірка фактів у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють заяви міністра закордонних справ рф Сергія Лаврова про те, що Зеленський виконує «накази» тієї ж групи країн, що воювала проти СРСР у Другій світовій війні. «Гітлер об’єднав більшість країн Європи під своїми прапорами для того, щоб напасти та знищити Радянський Союз. Зараз приблизно та сама група країн із деякими варіаціями підтримує Зеленського. Але Зеленський, звісно, ніякий не Гітлер, бо не він визначає дії проти рф, а йому наказують робити конкретні речі», — заявив глава МЗС росії.
Насправді зараз Україну підтримують основні учасники антигітлерівської коаліції.
Скриншот публікації
22 червня 1941 року нацистська Німеччина, порушивши радянсько-німецький договір 1939 року, напала на СРСР. Під час війни було 2 основні альянси: держави Осі й антигітлерівська коаліція. Головними союзниками нацистської Німеччини виступала Італія на чолі з диктатором Беніто Муссоліні та Японія з імператором Хірохіто. Згодом до цієї коаліції приєдналися ще 5 країн: Болгарія, Хорватія, Угорщина, Румунія та Словаччина. Щоб дати відсіч та протистояти гітлерівській Німеччині, зусиллями СРСР, США та Великобританії була створена антигітлерівська коаліція, яка складалася з 26 країн. Ще 21 держава оголосила війну Німеччині та підписала Декларацію до березня 1945 року. У період із 1938 року по 1945 рік війська Німеччини окупували понад 20 країн. Деякі з них були вимушені здатися перед початком війни, деякі були завойовані в бою. В останньому випадку легітимні уряди окупованих країн емігрували та продовжували займатися політичною діяльністю на територіях інших держав.
Kiel Institute for the World Economy веде статистику країн, що найбільше підтримують Україну за критеріями фінансової, гуманітарної та військової допомоги. Станом на 3 жовтня 2022 року лідерами були США, Британія та Канада, які не були союзниками Гітлера у Другій світовій війні.
Більшість країн Європи підтримують Україну від моменту повномасштабного вторгнення росії. 22 серпня 2022 року Forbes оновив рейтинг країн, що надають Україні найбільше допомоги у ході війни. Основні критерії — допомога Україні та біженцям (млрд євро), а також сума допомоги країни у відсотках до її ВВП, висилка російських дипломатів з країни, визнання геноциду росії/СРСР проти України та базова підтримка. До першої пʼятірки входять Польща, Естонія, Латвія, США та Литва. Також у рейтингу є країни, які були в «антирадянському» союзі: Німеччина, Італія, Болгарія, Словаччина та Румунія. Японія виступає центром підтримки України в Азії, країна запровадила низку санкцій проти громадян рф. Формальні партнери рф — Угорщина та Сербія — не визнають анексії українських територій та приймають біженців на своїй території.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний