Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, нібито Радіо Свобода з посиланням на статтю The Washington Post опублікувало новину під заголовком: «WP: Залежність Зеленського від наркотиків не заважає йому виконувати поставлені перед ним завдання». Як доказ користувачі наводять скриншот із сайту Радіо Свобода зі статтею за 13 жовтня.
Утім, це фейк. Ні Радіо Свобода, ні The Washington Post не публікували статтю про наркозалежність президента України. До того ж інформація, нібито Володимир Зеленський вживає психотропні речовини, неправдива.
Скриншот повідомлення
Пошук за ключовими словами на сайті The Washington Post не дав результатів. Останні статті, у яких згадане ім`я президента України, присвячені вибуху на Кримському мосту (9 жовтня) та звільненню міста Лиман Донецької області (2 жовтня). За словом «наркозалежність» найсвіжіші статті датовані 2015 роком.
Статті з відповідним заголовком також немає на сайті «Радіо Свободи».
У мережі часто публікують фейки про нібито наркозалежність Володимира Зеленського. Цю тезу просувають російські посадовці та медіа. Однак наразі немає жодних доказів правдивості цієї інформації.
Вперше звинувачення, що Зеленський вживає наркотики, з’явилися ще 8 лютого 2019 року, коли він був кандидатом у президенти. Ветерани АТО протестували проти благодійного виступу «Кварталу 95» у Львові. Тоді вперше прозвучала вимога здати аналізи на вміст в організмі наркотичних речовин.
Із наближенням виборів у мережі знову опублікували заклик, щоб Володимир Зеленський пройшов наркологічну експертизу. Аналогічну пропозицію Зеленський зробив іншому претенденту на пост глави держави Петру Порошенку. Результати аналізів крові обох кандидатів не показали вмісту психоактивних речовин. Проте російські медіа досі продовжують поширювати численні фейки про наркозалежність Володимира Зеленського.
Раніше ми спростовували фейки, ніби Зеленський зізнався у вживанні наркотиків, а під час відеоперемовин у кадр потрапили психоактивні речовини на його столі.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний