МАНІПУЛЯЦІЯ: У Києві дефіцит хліба

МАНІПУЛЯЦІЯ: У Києві дефіцит хліба

29 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
538

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у супермаркетах Києва та Київської області закінчилися усі хлібобулочні вироби. Автори статті зауважують, мовляв, ажіотаж почався ще 24 листопада ввечері. Для ілюстрації додають фото порожніх полиць із написом «хліб».

Утім, це маніпуляція.

Скриншот фото, яке поширюють у мережі

Зворотний пошук фото у Google images показав, що цю світлину поширили кілька українських та російських новинних сайтів та телеграм-каналів. Українські медіа заявляли, що знімок поширили у телеграм-каналі «Троєщина» із дописом: «Під час блекауту була деяка затримка з постачанням, проте скоро все буде добре!». Проте нам не вдалось знайти цю публікацію.

Місцева влада та якісні українські ЗМІ не повідомляли про дефіцит хліба у Києві та області, про проблеми з постачанням також не заявляли у великих українських мережах супермаркетів.

Схожа ситуація з хлібом склалася і в інших регіонах. Так, після обстрілу 23 листопада кропивницький хлібзавод 19 годин був без електроенергії. На один день зупинилася робота і кількох пекарень у різних областях.  За цей час полиці деяких магазинів дійсно спорожніли, проте після поновлення електропостачання хлібзаводи та пекарні продовжили виготовляти продукцію. 

9 грудня прем`єр-міністр Денис Шмигаль дав доручення міністру енергетики розробити чіткі пріоритети включення електропостачання. Посадовець зазначив, що третій пріоритет буде надаватись бізнесу, який виготовляє критично важливі товари та продукти. Серед них зокрема хлібопекарні та молокозаводи. 

23 листопада росія здійснила сьому масовану атаку на об`єкти інфраструктури в Україні. У результаті ракети влучили у житлові будинки та ТЕЦ, ТЕС і електропідстанції у Києві, Київській, Вінницькій, Львівській та Запорізькій областях. Окрім цього, без електропостачання залишилися Миколаївська та Запорізька області, Хмельницький, Полтавщина, Одеса, Чернігів, Рівне.

Російські та проросійські медіа поширюють інформацію про «дефіцит», аби посіяти панічні настрої серед українців.  Раніше ми спростовували інформацію, нібито в Україні катастрофічна ситуація з ліками.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний