Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, нібито Польща готується встановити контроль над західними територіями України. Автори із посиланням на Міноборони Польщі пишуть, що заради цього у країні почали набирати людей для навчання військовій справі.
Утім, це неправда.
Скриншот повідомлення
19 грудня Міноборони Польщі у твіттері анонсувало початок другого курсу «Тренуйся з армією». У відомстві повідомили, що новий набір до проєкту «Тренуйся з армією на канікулах» триватиме з 14 січня по 25 лютого. Як зазначив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак, попередній курс був надзвичайно популярним, тому цього разу кількість місць збільшили на 100%, тепер у тренінгах зможе взяти участь понад 8000 людей.
Пройти курс зможуть особи від 15 (за згодою батьків) до 65 років. Під час 8-годинного заняття учасники зможуть опанувати основи рукопашного бою та принципи польового орієнтування на місцевості. Військові інструктори розкажуть, як поводитися під час тривоги, загрози авіаційного та артилерійського обстрілу та навчать користуватися зброєю.
Як зазначив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак, другий набір на курс був організований через суспільний запит. На тлі повномасштабного наступу росії на Україну поляки хочуть убезпечити себе від можливої російської агресії проти їхньої країни.
«Безпека нашої Батьківщини є найважливішою для розвитку Польщі. Темпи нашої діяльності прискорилися після нападу росії на Україну. Ми значним чином посилюємо обороноздатність Республіки Польща. Це найкращий спосіб стримування агресора», — сказав міністр оборони Польщі на зустрічі з представниками силових служб.
Окрім цього, посадовець зауважив, що цього разу до проєкту також можуть долучитися студенти. Заразом під час одноденних навчань влада прагне заохотити тих, хто ще не визначився, чим хоче займатися в майбутньому, служити у Польському війську.
Російські ЗМІ просувають наратив, ніби Польща прагне захопити українські території. Варшава ці звинувачення неодноразово відкидала. Від початку повномасштабної агресії Польща засудила напад росії та запровадила низку санкцій проти країни-агресорки. Москва прагне погіршити польсько-українські відносини, поширюючи фейки про наміри Польщі анексувати українські території.
Раніше ми спростовували фейк, нібито видання Міністерства оборони США Stars and Stripes повідомило, що Польща готується до збройного конфлікту з росією, та заяву Іллі Киви про те, що Україна дала згоду на передачу Львова Польщі.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний