Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють скриншот із відео, на якому нібито зображено те, як російський солдат цілиться у танк Leopard 2A5 під Вугледаром. На формі військового є нашивка з прапором рф. Стверджують, що танк підбили з РПГ-76.
Насправді на фото зображено ліванського військового та ізраїльський танк Merkava, а нашивку з прапором рф додали у фоторедакторі.
Скриншот допису
Для того, аби подивитися відео підбиття танку, автори дописів пропонують перейти за посиланням. Перейшовши за ним, ми натрапили на телеграм-канал із назвою «ПУТИН в Telegram», а не безпосередньо на відео. Отже, оманливим чином автори дописів намагаються збільшити кількість підписників у каналі.
Ми вирішили знайти фото через зворотний пошук зображення у TinEye. Серед результатів пошуку є публікація у китайськомовному виданні з аналогічним фото. У статті стверджують, що на фото зображено те, як ліванський військовий стріляє з гранатомета по ізраїльському танку. Стверджують, що на кордоні між Ізраїлем та Ліваном стався конфлікт: Ліван звинуватив ізраїльський патруль у порушенні тимчасової розділової лінії у селищі Айта еш-Шааб приблизно на метр опівдні 5 березня 2023 року.
За ключовими словами «Israeli troops and Lebanese Army border clash» ми знайшли статтю видання Lorient Today про зростання напруги між ліванською армією та ізраїльськими військами вздовж так званої «блакитної лінії» (лінія розділу між Ліваном та Ізраїлем, визначена ООН). У статті опублікований допис журналіста телеканалу «IAl-Manar» Алі Шоайб у твіттері. Він зазначив, що напруженість спалахнула після того, як офіцер ліванської армії штовхнув ізраїльського солдата та прибрав залізний кілок біля лінії розділу. До цього ізраїльський солдат поставив цей кілок, порушивши «блакитну лінію». Збройні сили Лівану повідомили, що патруль Тимчасових сил ООН у Лівані прибув на місце інциденту для перевірки порушення.
5 березня Алі Шоайб опублікував відео у твіттері, на якому зображено ліванського солдата та ізраїльський танк, в який він прицілювався. Автори неправдивих дописів обрали фото із твіттеру Збройних сил Лівану. Шеврон на формі ліванського військового змінили на російський у фоторедакторі. Крім того, на відео зображений ізраїльський танк Merkava, а не Leopard 2A5.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний