НЕПРАВДА: Онкологічні захворювання з'явились у 20 столітті, після запровадження обов'язкової вакцинації

НЕПРАВДА: Онкологічні захворювання з’явились у 20 столітті, після запровадження обов’язкової вакцинації

24 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
457

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, ніби онкологічні захворювання з’явились лише у 20 столітті та  нібито після запровадження обов’язкової вакцинації. Також авторка стверджує, нібито вітамін В17 може запобігати розвиткові ракових клітин.

Утім, ці твердження неправдиві.

Найперший опис онкологічного захворювання був знайдений в Єгипті та датується приблизно 2700 роком до н.е. У праці «Папірус Едвіна Сміта» описано 8 випадків пухлин або виразок молочної залози. Стародавні єгиптяни використовували різні методи лікування, включаючи фармакологію та хірургічне втручання. Також нарости, які вказують на рак кісток, були помічені у мумій у стародавньому Єгипті. 

У той час як введення терміну «рак» приписують грецькому лікарю Гіппократу (460 — 370 рр. до н. е.). Для позначення пухлин, що не утворюють і утворюють виразки, він використав слова «carcinos» і «carcinoma». У грецькій мові ці слова стосуються краба, оскільки пальцеподібні розповсюджені виступи раку нагадують форму краба. Пізніше римський лікар Цельс (25 р. до н. е. — 50 р. н. е.) переклав грецький термін як «рак», на латині — краб. 

Ймовірно, думка про появу раку лише у 20 столітті могла виникнути через те, що саме у цей час з`явилось багато досліджень щодо виявлення та лікування онкології. Науковці виявили канцерогени, винайшли хімієтерапію, променеву терапію та різні способи діагностики раку.

Вакцини не впливають на ДНК і не змінюють її, а тому не можуть спричинити онкологію. У вакцини додають живі ослаблені чи мертві віруси, щоб «навчити» імунну систему протистояти реальному вірусу. Вакцини не можуть спровокувати реальне захворювання. Зокрема вакцини від COVID-19 рекомендовані людям з ослабленим імунітетом, включно з онкохворими. Останні десять років науковці також займаються розробкою вакцин проти раку.

До того ж немає достатньо досліджень, що вітамін В17 може запобігти утворення ракових клітин. Вітамін В17 або амигдалін речовина, яка міститься в кісточках або насінні абрикосів, яблук, персиків, слив, червоних вишень та інших фруктів. Він також є в гіркому мигдалі. Синтетична (очищена) форма природної речовини називається лаетрил. Цю речовину використовували як альтернативний засіб лікування раку в 1960-70-х роках. Коли лаетрил потрапляє в організм, він перетворюється на ціанід тип отрути, який, як вважалося, може знищувати ракові клітини.

Утім, наразі немає достатньо надійних наукових доказів того, що лаетрил може лікувати або запобігати розвитку раку. А у США ця речовина не схвалена Управлінням з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) для будь-якого використання, в тому числі для лікування раку. Вживання амігдаліну у великих дозах може викликати отруєння ціанідами. У коментарі американському виданню Associated Press Доун Муссалем, лікарка у клініці Mayo Comprehensive Cancer Center заявила, що хоча інтерес до вивчення амігдаліну залишається, пацієнти з онкологічними захворюваннями повинні використовувати його тільки в рамках клінічного дослідження.

Раніше ми спростовували фейк, ніби дитячий лікар-онколог та академік російської академії наук Володимир Поялков заявив, що ніколи не зустрічав рак серед нещеплених людей.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний