НЕПРАВДА: Застосунок «Мрія» заганяє українських дітей у цифровий концтабір, визначаючи їхній «пріоритет життя»

НЕПРАВДА: Застосунок «Мрія» заганяє українських дітей у цифровий концтабір, визначаючи їхній «пріоритет життя»

26 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
861

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео Остапа Стахіва, у якому йдеться про те, що застосунок «Мрія» заганяє українських дітей у цифровий концтабір. Штучний інтелект нібито визначатиме їхній «пріоритет життя», поведінку та те, ким вони мають бути. 

Утім, це неправда. У пілотному проєкті застосунок надаватиме дітям рекомендації щодо навчання, яких вони за бажання зможуть дотримуватись. 

Скриншот публікації

Остап Стахів — активіст, блогер, лідер руху антивакцинаторів і, як він сам себе називає, «вільний журналіст». Стахів підозрюється у вчиненні дій, спрямованих на повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади. СБУ повідомила, що має докази, які вказують на можливе фінансування його діяльності представниками рф. У його висловлюваннях простежуються російські наративи: говорячи про дефіцит пального, високі ціни та загрозу голоду, Стахів жодним словом не згадує про першопричину — війну росії в Україні.

1 вересня 2023 року Володимир Зеленський презентував застосунок «Мрія», покликаний допомогти дитині, яка використовуватиме його, розкрити свій потенціал та не втратити можливостей. Застосунок не визначатиме пріоритет життя для дитини, як стверджує Стахів, — він радше має на меті надати рекомендації, які дитина за бажання зможе виконувати. Президент означив це так: «Мрія зможе дати кожній дитині алгоритм того, на що звернути увагу, чому присвятити більше часу, які освітні матеріали будуть кориснішими конкретно їй. Мрія — це вхід в особистий освітній простір, якого потребує кожна дитина.Застосунок рекомендуватиме те, що необхідно конкретній дитині, базуючись на освітньому шляху дитини, на талантах, на тому, що можна окреслити як мрію вже зараз». 

Стахів також наполягає, що застосунок встановлюватиме, як батькам спілкуватися з дітьми, і у такий спосіб «вириває» дітей у батьків та «робить їх біороботами». Однак у презентації проєкту, як і у українських медіа, немає інформації, що «Мрія» регулюватиме спілкування між батьками й дітьми. Натомість йдеться про те, що застосунок надасть можливість вчителям та батькам контактувати один з одним усередині застосунку.

Окрім цього, Остап Стахів виступає проти впровадження застосунку у навчання дітей згідно зі статтею 205 частини 3 Цивільного кодексу України. Проте він помилився, адже у названій статті йдеться про те, що воля особи до вчинення правочину може виражатися мовчанням – незрозуміло, як саме це стосується його заяви.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний