Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Російські блогери поширюють інформацію, нібито американський підприємець Білл Гейтс та інші філантропи фінансують проєкт із вирубки лісів у США задля подолання проблеми глобального потепління. Лісова служба США начебто хоче вирубати 285 тисяч кв. км лісів на заході країни.
Це — неправда. Компанія Білла Гейтса підтримує програму прорідження дерев, яка не передбачає вирубки усього лісу. До того ж прорідження зменшує ризики лісових пожеж.
Скриншот публікації
Американський підприємець Білл Гейтс є засновником низки організацій, які мають на меті зменшити викиди парникових газів та прискорити інновації, що сприятимуть встановленню сталої енергетики. Група таких організацій має назву Breakthrough Energy Ventures, і вона інвестує у компанії, які розробляють технології та інші програми для подолання проблем із кліматом. Breakthrough Energy Ventures була одним із інвесторів організації Kodama Systems, яка, своєю чергою, розробляє технологію для підвищення кліматичної стійкості та зберігання вуглецю в лісах.
Схожий проєкт має Лісова служба США, про який згадують пропагандисти у публікаціях. Це 10-річний план з обробки до 50 мільйонів акрів лісів для протидії лісовим пожежам. Цей план включає прорідження, обрізання та спалення частини дерев. Утім, це не означає суцільну вирубку лісів. Експерти зроблять прорідження лише дрібних дерев та кущів у густій місцевості, що дозволить дорослим деревам рости краще.
Приклади прорідження дерев
У своїх дописах росіяни також посилаються на статтю видання Forbes, у якій нібито йдеться про вирубку 70 мільйонів акрів дерев. Водночас у коментарі Associated Press прессекретар Kodama Systems Джеймс Седлак повідомив, що заяви пропагандистів неправдиві та не відповідають цифрам, наведеним у статті Forbes. Адже 70 мільйонів акрів лісу планують прорідити, а не вирубати.
Речник Білла Гейтса Алекс Рейд також назвав заяви про суцільну вирубку дерев неправдивими. Окрім цього, Kodama Systems, у яку інвестує Білл Гейтс, планує заховати залишки дерев у посушливому місці в Неваді, а не спалювати їх, як це зазвичай відбувається після прорідження. Це дозволить уникнути викидів від спалювання та гниття дерев, яке виділяє шкідливий вуглець в атмосферу.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний