Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Російські пропагандисти поширюють повідомлення, начебто Джо Байден погодив виділення військової допомоги Ізраїлю в розмірі $8 млрд. Як «доказ» росіяни додають скриншот документа зі сторінки Білого Дому.
Утім, це фейк. Текст на фото змінили, в оригінальній публікації Білого Дому йдеться про виділення $400 млн військової допомоги Україні.
Скриншот публікації
Насправді на сайті Білого Дому немає жодного повідомлення про виділення Ізраїлю $8 млрд допомоги. Однак є публікація за 25 липня 2023 року з ідентичним заголовком та номером, який поширюють росіяни. У статті йдеться про те, що США виділять до $400 млн на військову допомогу Україні. Щобільше, 7 жовтня 2023 року сайт Білого Дому не публікував жодної новини у розділі новин, які стосуються безпосередньо Джо Байдена. Отже, пропагандисти підробили текст на фото.
Водночас 20 жовтня 2023 року президент США закликав Конгрес надати додаткову військову допомогу Ізраїлю та Україні. Йдеться про $105 млрд, із яких близько $61,4 млрд планують спрямувати на допомогу Україні та $14 млрд Ізраїлю. США допоможуть зміцнити ізраїльську армію та Міністерство оборони, а також повернуть дві системи протиракетної оборони «Залізний купол» (Iron Dome), які придбали в Тель-Авіва раніше.
7 жовтня 2023 року палестинські бойовики ХАМАС здійснили напад на Ізраїль. Терористи обстрілювали цивільні райони прикордонних міст та безпосередньо Тель-Авів. У відповідь армія Ізраїлю також випускала ракети по бойовиках у секторі Гази, і наразі готується до наземного вторгнення в Сектор Гази.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний