МАНІПУЛЯЦІЯ: Єльський університет розробив технологію непомітної вакцинації від COVID-19 «через повітря» — сюжет The Epoch TV

МАНІПУЛЯЦІЯ: Єльський університет розробив технологію непомітної вакцинації від COVID-19 «через повітря» — сюжет The Epoch TV

29 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
277

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Єльський університет розробив технологію, яка є першим кроком до непомітної вакцинації від COVID-19 «через повітря». Сюжет із подібними висновками вийшов на The Epoch TV.

Утім, заява є маніпулятивною. У дослідженні не йдеться про щеплення людей «через повітря». Вакцину вводили інтраназально, тобто закапували в ніс.

Скриншот допису

The Epoch Times справді випустила англомовний сюжет про дослідження вчених із Єльского університету у програмі «Facts Matter» на The Epoch TV. Відео з російською озвучкою опублікувала блогерка та перекладачка Анна Акулова на своєму телеграм-каналі «Аdonaris». У блозі Анна називає російсько-українську війну «договірною», потрібною для того, щоб «переселити євреїв на південь України в рамках проєкту “Новий Ізраїль”», та взагалі стверджує, що єврейського народу не існує.

«The Epoch Times» — видання, котре належить Epoch Media Group. Відоме своїми маніпулятивними та неправдивими заявами. Ресурс «Media Bias Fact Check» визначає його як сумнівне та ненадійне джерело, що просуває протрампівскі наративи та конспірологію. Раніше VoxCheck вже спростовував поширені виданням фейки щодо вакцини проти COVID-19 та ПЛР-тестів.

Цей фейк уже спростовували незалежні фактчекери з Health Feedback. Вони проаналізували матеріали дослідження та виявили, що єльські вчені не вводили мишам вакцину «через повітря», а закапали її в ніс за допомогою піпетки. Йдеться про інтраназальне введення вакцини, подібна методика не є новою. Вона вже використовується для вакцин проти грипу в США та інших країнах. В Україні інтраназальні вакцини проти грипу не застосовуються. Ввести вакцину у такий спосіб без відома людини неможливо.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний