НЕПРАВДА: Місія FRIDA Ukraine займається «пересадкою органів» за підтримки Японії

НЕПРАВДА: Місія FRIDA Ukraine займається «пересадкою органів» за підтримки Японії

12 Грудня 2023
FacebookTwitterTelegram
382

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі лунають звинувачення в сторону проєкту медичної місії FRIDA Ukraine за підтримки Програми розвитку ООН та уряду Японії. Місія нібито не надає медичну допомогу людям на прифронтових територіях, а займається «пересадкою органів». Бо ж Японія гостро потребує донорів, а ізраїльські лікарі —  найкращі у світі трансплантологи. 

Утім, подібні звинувачення безпідставні. 

Українсько-ізраїльську місію медичних волонтерів FRIDA Ukraine заснували ізраїльтяни Роман Гольдман та Марк Нев’язький, вона об’єднує 980 медиків з України та Ізраїлю. Медики від початку повномасштабного вторгнення надають медичну допомогу дітям, людям з інвалідністю та людям похилого віку у найгарячіших точках України. Операції з пересадки чи трансплантації органів вони не проводять.

За підтримки Уряду Японії та Програми розвитку ООН організація реалізовує лише один зі своїх проєктів —  «Посилення обізнаності щодо прийняття та розуміння осіб, що постраждали від мінно-вибухової діяльності серед лікарів-волонтерів, членів територіальних громад та широкої громадськості». Ба більше, проєкт не передбачає проведення жодних операцій чи трансплантацій. Його завдання полягають у підвищення обізнаності лікарів-волонтерів та членів цільових територіальних громад щодо правил роботи та взаємодії з жертвами мінно-вибухової діяльності, закупівлі обладнання та привернення уваги суспільства до проблеми. Реалізація проєкту складається з проведення тренінгів та інформаційної кампанії в інтернеті. 

Міністерство охорони здоров’я України теж комунікує з населенням щодо того, як спілкуватися з людьми без кінцівки або з протезом. Фахівці та самі військові наводять 5 порад для спілкування з людьми з інвалідністю: не витріщайтеся, не ігноруйте, не питайте про травму, не жалійте та не допомагайте, якщо вас про це не просили.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний