Після пандемії COVID-19 присутність людей в онлайн-середовищі стрімко зросла. Саме в цей час проблема цифрового насильства набула більшого поширення. Переважно жертвами такого насильства стають діти та жінки.
Ці процеси не оминули й Україну. За статистикою Національної дитячої гарячої лінії ГО «Ла Страда-Україна», третина звернень до них стосувалася саме кібербулінгу, а більше 18% судових справ щодо булінгу стосувалася цькування саме із застосуванням засобів електронних комунікацій.
У той час як країни Європейського Союзу почали розробляти інституційні механізми захисту вразливих груп населення від насильства в онлайн-мережі та покарання для зловмисників, збір інформації, законодавче регулювання та попередження цієї проблеми в Україні розвинуті недостатньо.
Яка розповсюдженість кібернасильства Україні? Як співвідноситься проблематика онлайн-насильства з гендерною політикою? Як фіксувати подібні правопорушення та збирати дані про них? Накінець, які кроки має зробити Україна на шляху до безпеки в інтернеті із урахуванням євроінтеграції?
Ми запросили експертів та експерток з гендерних питань, представників громадських організацій, правоохоронних органів та розробників політик для обговорення проблеми гендерно зумовленого насильства у цифровому просторі.
Коли: 24 квітня 2024 року, 11:00
Де: Київ (детальна інформація буде надана зареєстрованим учасникам)
Формат: наживо та онлайн-трансляція
Реєструйтесь за посиланням.
#РівністьЦеМожливість #ПрямуємоРазом
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний