НЕПРАВДА: Іноземні компанії купили 40% землі сільськогосподарського призначення України

НЕПРАВДА: Іноземні компанії купили 40% землі сільськогосподарського призначення України

7 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
663

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію з вже видаленої статті журналу «Australian National Review» про начебто продаж у 2021 році 40% української землі сільськогосподарського призначення західним компаніям Cargill, Monsanto та Dupont. 

Однак це — неправда. Продаж землі іноземцям до відповідного рішення референдуму неможливий. 

Скриншот допису

В Україні ринок землі працює з 2021 року. З 1 січня 2024 року почався другий етап земельної реформи. Землю тепер можуть купувати не лише фізособи, а й компанії,  ліміт також збільшено —  до 10 тис. га. Утім, як на першому, так і на другому етапі земельної реформи, купувати землю іноземним компаніям заборонено. Ба більше, навіть українські агрохолдинги, що мають іноземних бенефіціарів, не мають доступу до українського ринку землі. Іноземці (фізичні особи) можуть отримати земельну ділянку сільськогосподарського призначення у спадщину, однак користуватись ними все одно не можуть. Такі ділянки протягом року підлягають відчуженню.

За словами заступника міністра агрополітики Дениса Башлика, кількість підмораторної землі складала 27,5 млн га. Станом на кінець квітня 2024 року відчужено майже 668 тис. га. Тобто за весь час функціонування земельного ринку продано 2% від загальної кількості сільськогосподарських земель. 

Єдиним аргументом, що мав переконати в правдивості інформації про продаж української землі іноземним компаніям, — вже видалена стаття з Australian National Review. Ресурс Media Bias/Fact Check оцінює це ЗМІ як конспірологічне та псевдонаукове джерело, що поширює неправдиві твердження. 

Australian National Review своєю чергою посилається на статтю французького видання «Ritimo». Насправді ж у ній відсутня інформація про купівлю української землі сільськогосподарського призначення компаніями Cargill, Monsanto та Dupont. Ба більше, компанії Monsanto не існує з 2018 року, оскільки її поглинула компанія Bayer.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний