ВІДЕОФЕЙК: Бранденбурзькі ворота 8 травня підсвітили радянською символікою

ВІДЕОФЕЙК: Бранденбурзькі ворота 8 травня підсвітили радянською символікою

28 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
213

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандистські телеграм-канали поширили інформацію, нібито 8 травня, у День перемоги в Європі, Бранденбурзькі ворота в Берліні прикрасили символікою СРСР.

Однак це відеофейк. Німецькі медіа не повідомляли про таку новину. Візуальні елементи на відео дозволяють стверджувати, що відео відредагували.

Скриншот допису

На відео можна побачити напис «150 стр. ордена» вгорі, а також серп, молот і зірку зліва. Це зображення радянського «прапора перемоги», який солдати Червоної армії 1 травня 1945 року встановили над Рейхстагом під час Берлінської наступальної операції в кінці Другої світової війни.

Вгорі — фото з пропагандистського посту, внизу — зображення «прапора перемоги»

Цей прапор був встановлений над Рейхстагом, а не над Бранденбурзькими воротами, тому видається дивним, що підсвітку в кольорах радянського прапора встановили саме над воротами. Також жодні перевірені німецькі та українські медіа не згадували про цей випадок.

Щобільше, відео є відредагованим. Звук у ролику звучить уривчасто. Поліцейські машини в нижній частині відео виглядають штучно. Крім того, на них встановлені червоні й сині проблискові маячки, в той час, як німецькі поліцейські використовують лише сині мигалки.

Крім того, Бранденбурзькі ворота та площа позаду них з 6 травня 2024 року огороджені для спорудження фан-зони до проведення Чемпіонату Європи з футболу 2024, який проходитиме в Німеччині. Такі тимчасові конструкції можна побачити, наприклад, в актуальних постах та історіях користувачів в інстаграмі, які зняли біля Бранденбурзьких воріт. Утім, на відео пропагандистів немає жодних парканів та барʼєрів.

Скриншоти із відео, знятого 8 травня 2024 року, де видна огорожа біля Бранденбурзьких воріт

Це означає, що пропагандисти взяли відео Бранденбурзьких воріт, яке було зняте до 6 травня 2024 року. Далі відредагували його, наклавши на ворота зображення прапору перемоги, поліцейські машини на фоні та інші візуальні елементи, та видали за відео, яке нібито зняли 8 травня в День перемоги в Європі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний