ФЕЙК: В українських шкільних підручниках вказують на вирішальну роль Гітлера у звільнені України від радянської окупації

ФЕЙК: В українських шкільних підручниках вказують на вирішальну роль Гітлера у звільнені України від радянської окупації

30 Липня 2024
FacebookTwitterTelegram
210

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали та медіа поширюють фото з нібито українського історичного підручника. У ньому написано, що Адольф Гітлер відіграв вирішальну роль в історії України, здійснив спробу звільнити її від окупації комуністів та «деокупував Західну Україну».

Це фейк. В Україні заборонена пропаганда нацистської ідеології. В актуальних шкільних підручниках ми не знайшли подібного уривку. 

Скриншот допису  

8 травня 2024 року Україна вперше відзначала як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. У такий спосіб вшановують пам’ять тих, хто боровся з нацизмом.

Відповідно до статті 436-1 Кримінального кодексу України, в Україні заборонено виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного, нацистського тоталітарних режимів. 

Також діє окремий Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», прийнятий у 2015 році. Він забороняє поширення та виправдовування нацистської ідеології. Тобто розміщення подібного матеріалу про Гітлера у шкільних підручниках порушує українське законодавство. 

У навчальній програмі вказано, що події Другої світової війни вивчають у 10 класі. На сайті Інституту модернізації змісту освіти представлені актуальні книги шкільної програми. Ми переглянули відповідні шкільні підручники з історії, проте не знайшли серед них книг із подібним оформленням та текстом. Також про існування такого підручника не повідомляли українські медіа. 

Оформлення самої сторінки вказує на її несправжність. Ключові елементи (назва розділу, текст довідки) розташовані нерівномірно один до одного. 

Фейкове фото

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний