ФЕЙК: Головний рабин Великої Британії Ефраїм Мірвіс закликав закрити всі мечеті та інші релігійні мусульманські організації — BBC

ФЕЙК: Головний рабин Великої Британії Ефраїм Мірвіс закликав закрити всі мечеті та інші релігійні мусульманські організації — BBC

29 Серпня 2024
FacebookTwitterTelegram
138

 Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Кремлівські телеграм-канали поширюють скриншот із сюжету нібито видання BBC, яке повідомило, що головний рабин Великої Британії Ефраїм Мірвіс закликав закрити всі мечеті та інші релігійні мусульманські організації. Рабин буцімто впевнений, що мігранти мусульмани, на відміну від мігрантів-юдеїв почуваються у Великій Британії «як удома» і створюють безлад у країні.

Це — фейк. BBC спростувало публікацію такого сюжету, рабин Ефраїм Мірвіс також назвав повідомлення росіян брехнею та закликав користувачів соціальних мереж мислити критично.

Скриншот публікації

Насправді британське видання BBC не публікувало такого сюжету на офіційному сайті або на сторінках у соцмережах, в тому числі й в тіктоку. Навпаки, помічниця редактора BBC Verify Ольга Робінсон, яка займається спростуванням дезінформації, назвала цей «сюжет» російським фейком. Сам рабин Великої Британії Ефраїм Мірвіс також зазначив, що скриншот із його словами — фейковий, та закликав усіх користувачів соціальних мереж мислити критично.

Чи казав Мірвіс щось подібне іншим виданням?

Ні, Ефраїм Мірвіс не давав подібний коментар будь-яким іншим медіа. Фейкомети навмисно створили цей сюжет, аби розпалити міжрелігійну ворожнечу. Зокрема вони спеціально приписали слова лідеру єврейської громади (рабину) Мірвісу, щоб підсилити пропаганду на тлі заворушень у Великій Британії. Під час протестів Ефраїм Мірвіс засудив хвилю антимусульманської ненависті та наголосив, що кожен громадянин Великої Британії має право на повагу та зобов’язаний поважати інших.

Що стало поштовхом до протестів?

29 липня 17-річний підліток напав на дитячий танцювальний клуб у британському місті Саутпорт, вбив трьох неповнолітніх дівчат та поранив ще 10 людей. Після нападу медіа Channel3 Now, яке пов’язують із росією, поширило дезінформацію про те, що нападник начебто був мігрантом без документів. Насправді ж підозрюваний у вбивствах — Аксель Рудакубана — не є «мігрантом без документів», він народився та виріс у Великій Британії. Дезінформація щодо нього і стала одним із рушіїв антимусульманських протестів у Великій Британії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний