ФОТОФЕЙК: У Великій Британії поліціянти встали на коліна перед мусульманами

ФОТОФЕЙК: У Великій Британії поліціянти встали на коліна перед мусульманами

30 Серпня 2024
FacebookTwitterTelegram
173

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото, на якому британські поліціянти нібито встали на коліна перед мусульманами з арабських країн та Африки.

Однак це фотофейк. Зображення створили за допомогою програм на основі штучного інтелекту.

Скриншот допису

Зворотний пошук по фото показав, що зображення насамперед поширювали користувачі з росії та проросійськи налаштовані користувачі, деякі з них вказували, що фото зробили у Лондоні. Однак місцеві та міжнародні медіа не повідомляли про цей інцидент.

Деякі деталі форми поліціянтів  на світлині відрізняються від форми, яку носять поліціянти  Великої Британії. Так, у правоохоронця по центру зображення немає деяких поперечних та повздовжніх світловідбивних смужок на спині, які зазвичай присутні на справжній формі, а в поліціянта правіше є лише частина нижньої світловідбивної смужки на попереку.

Скриншоти: вгорі — зображення, яке поширили; внизу — уніформа британської поліції

Також є інші дрібні неточності, які вказують, що фото згенероване штучним інтелектом. Зокрема права нога правоохоронця, зображеного ліворуч на картинці, неприродно зігнута, а в області під коліном видно зайву підошву. У поліціянта ліворуч на фото вказівний палець лівої руки «зрісся» з правою рукою, а в мусульманина праворуч на зображенні видно лише чотири пальці на лівій руці. Обличчя майже всіх мусульман «розпливлись», вони не мають чітко окреслених контурів, ніби їх почали малювати й не закінчили. Так одному з мусульман не домалювали ніс, іншому — щоку тощо.

Неточності на зображенні, які вказують, що його створили з допомогою ШІ

Програми Illuminarty, Hugging Face, які визначають, чи згенероване фото за допомогою ШІ, також підтвердили, що зображення не справжнє.

Скриншот перевірки зображення у Illuminarty

29 липня 17-річний підліток напав на дитячий танцювальний клуб у британському місті Саутпорт, вбив трьох неповнолітніх дівчат та поранив ще 10 людей. Після нападу медіа Channel3 Now, яке пов’язують із росією, поширило дезінформацію про те, що нападник начебто був мігрантом без документів. Насправді ж підозрюваний у вбивствах — Аксель Рудакубана — не є «мігрантом без документів», він народився та виріс у Великій Британії. Дезінформація щодо нього і стала одним із рушіїв антимусульманських протестів у Великій Британії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний