Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, нібито гендиректора компанії Telegram Messenger Inc. Павла Дурова внесли до списку розшукуваних злочинців ФБР. Його розшукують через звинувачення за статтями «Перешкоджання здійсненню правосуддя», «Змова з метою перешкоджання правосуддю», «Змова з метою відмивання грошей». Згідно з опублікованим документом, ордер на його арешт буцімто видав окружний суд Нью-Йорка 4 вересня 2024 року.
Утім, це — неправда. Павла Дурова немає у списку злочинців, яких розшукує ФБР. Жодні надійні медіа не писали про це.
Скриншот допису
Увечері 24 серпня в аеропорту Ле-Бурже, в передмісті Парижа, затримали засновника і гендиректора Telegram Павла Дурова. У Франції він був у розшуку. Дурову закидають численні звинувачення у порушеннях роботи його платформи. Серед них відсутність модерації контенту, що уможливлює кібербулінг та шахрайство, а також дозволяє просувати дописи про тероризм, торгівлю наркотиками і контент, що містить насильство над дітьми. Дуров прийняв громадянство Франції у 2021 році, а тому є ймовірність, що його не стануть екстрадувати в іншу країну, а судитимуть за французьким законодавством. Йому може загрожувати до 20 років ув’язнення. 28 серпня Дурова звільнили з-під варти під заставу у розмірі €5 млн із забороною виїжджати за межі Франції.
Ми перевірили сайт Федерального бюро розслідувань США та виявили, що насправді Дурова немає у списку розшукуваних злочинців.
ФБР зазвичай публікує оголошення про людей, які додає до списку розшукуваних злочинців, на своїх сторінках у твіттері (Х) та фейсбуці, але жодної інформації про Павла Дурова там немає. Немає жодних новин про розшук власника Telegram і на ресурсах Міністерства юстиції США та жодного з федеральних окружних судів штату Нью-Йорк.
До того ж якби новина була правдивою, її висвітлили б у медіа. Наприклад, у багатьох виданнях написали про те, що Ніколая, брата Павла Дурова, оголосили у розшук у Франції. Проте надійні медіа не публікували новину про розшук Дурова Федеральним бюро розслідувань.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний