Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють відео, у якому жінка скаржиться на запис у щоденнику сина «Одягайте дітей тепліше! У школі немає опалення!». Жінка обурена тим, що здавала гроші на генератор, а опалення у школі так і не з’явилось.
Утім, це — фейк. Імовірно, відео є постановою. У низці міст школи вже опалюються, а в генераторах поки нема потреби, оскільки відсутні відключення світла.
Скриншот публікації
Традиційно опалювальний сезон в Україні стартує з середини жовтня. Проте початок підключення тепла у різних містах може відрізнятись. Фактична дата початку залежить від погодних умов, а також готовності інфраструктури. Зокрема, опалювальний період починається, якщо температура повітря протягом 3 діб у середньому становить +8 градусів та нижче. Утім, обʼєктам соціальної сфери, зокрема закладам освіти, тепло зазвичай підключають раніше, ніж житловим будинкам.
Станом на кінець жовтня вже розпочали опалення шкіл у низці міст. Зокрема, у Києві, Львові, Ужгороді, Тернополі, Вінниці та інших містах.
У відкритих джерелах немає повідомлень про масові збори коштів на генератори для шкіл. Також 1 серпня у коментарі виданню hromadske МОН повідомило, що наразі 80% українських шкіл мають генератори. Їх продовжують закуповувати органи місцевої влади. «Цих генераторів не достатньо для повноцінної організації освітнього процесу з використанням усієї потрібної техніки, проте їх може бути достатньо для очних зустрічей учителів з дітьми», — сказали у МОН.
До того ж станом на кінець жовтня 2024 року в Україні немає відключень електроенергії. Оскільки подача електроенергії здійснюється безперебійно, використання генераторів наразі не є необхідним.
Імовірно, відео є постановою. До того ж його поширювали переважно проросійські і російські телеграм-канали.
Раніше ми спростували фейк про нібито список учнів-боржників, які не здали на генератор.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний