Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі з посиланням на статтю видання AgoraVox поширюють інформацію, нібито Володимир Зеленський пропонує європейським країнам використовувати ЗСУ як поліцію.
Утім, це — неправда. План Володимира Зеленського не передбачає відправлення української армії до Європи як поліції. AgoraVox здебільшого публікує проросійські матеріали.
Скриншот публікації
Видання AgoraVox дійсно публікувало подібну статтю на своєму сайті. Крім того, медіа не вперше публікує матеріали з прокремлівською риторикою. Зокрема, у кількох публікаціях Україну називають «київським режимом» або терористичною державою та проголошують, ніби росія бореться з «неонацистами в Україні».
Попри те, що статті AgoraVox мають авторів, чимало з них не мають ані біографії, ані справжньої світлини у профілі. Щобільше, стати редактором та публікувати власні матеріали в AgoraVox може будь-хто, зареєструвавшись на сайті. Оскільки видання не перевіряє кваліфікацію авторів, їхні матеріали не можна вважати перевіреним джерелом інформації.
У згаданій статті AgoraVox критикують План перемоги Володимира Зеленського. Крім того, автор вважає недоцільним збільшення постачання зброї Україні та удари по рф. А також стверджує, що Президент України «лякає» Захід поширенням війни на країни Європи, якщо вони не надаватимуть військову підтримку Україні.
Також російські пропагандисти, імовірно, неправильно переклали французьке слово «milice» зі статті AgoraVox. У контексті статті «milice» перекладатиметься як ополчення чи добровольчий підрозділ, а не поліція. У цьому ж значенні слово використовували й в інших франкомовних статтях.
Утім, план перемоги Володимира Зеленського не стосується поліції чи «ополчення». Також він не передбачає негайне відправлення ЗСУ до Європи. У 5-му пункті плану йдеться про заміщення окремих військових контингентів збройних сил США, дислокованих у Європі, українськими підрозділами. Цей пункт розрахований на післявоєнний час. Оскільки українські військові мають реальний бойовий досвід, навички використання західної зброї і взаємодії з військовими НАТО, цей досвід може бути використаний західними партнерами України для укріплення їхньої обороноздатності.
Поширення війни на країни Європи — це не безпідставні побоювання України. Деякі європейські лідери чітко розуміють загрозу, яку рф становить для Європи і поділяють думку, що безпека Європи значною мірою залежить від успіху України у протистоянні російській агресії. Зокрема, Польща та країни Балтії укріплюють власні кордони з росією та Білоруссю.
Щодо тези про «недоцільність ударів по росії», генсек НАТО Марк Рютте визнає, що Україна має право використовувати власну зброю для ударів по цілях вглиб рф. Однак спершу такий дозвіл мають надати союзники, які постачають цю зброю до України. Британія та США, які передали далекобійні ракети, все ще не надали дозвіл завдавати ударів по території рф, а Німеччина відмовляється надати Україні далекобійні засоби ураження.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний