НЕПРАВДА: В Україні мобільні бригади проводять примусову вакцинацію проти грипу та COVID-19

НЕПРАВДА: В Україні мобільні бригади проводять примусову вакцинацію проти грипу та COVID-19

26 Листопада 2024
FacebookTwitterTelegram
44

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські новинні ресурси поширюють інформацію, нібито українська влада проводить політику примусової вакцинації препаратами західних фармкомпаній. Для цього у містах курсують мобільні пункти вакцинації. У дописі автори додають, мовляв, попри збільшені темпи вакцинації місцевого населення, у країні зростає рівень захворюваності на різні штами грипу та COVID-19.

Утім, це неправда. Мобільні бригади з вакцинації не вакцинують людей насильно, громадяни самі запрошують їх для отримання щеплення від інфекційних захворювань.

По-перше, в Україні не проводять вакцинацію проти волі особи, включно із щепленням проти грипу та COVID-19. Є перелік обов’язкових вакцинацій і відмова без поважної причини може призводити до певних наслідків, як-от неможливості відвідування дитячих освітніх закладів. Однак щеплення від грипу та COVID-19 не входять до цього переліку та є рекомендованими.

По-друге, особи самі добровільно запрошують мобільні бригади з вакцинації для отримання щеплення, звертаючись до контакт-центру Міністерства охорони здоров’я України чи до сімейного лікаря. Мобільні бригади працюють у населених пунктах, де доступ до закладів охорони здоров’я ускладнений або неможливий. Бригади виїжджають і до людей, які через стан здоров’я не можуть самостійно пересуватися. Також вони імунізують великі колективи з понад 100 охочими вакцинуватися та окремі професійні групи (медиків, освітян тощо). Мобільні бригади використовують лише сертифіковані вакцини, безпечність і ефективність яких перевірена.

Водночас теза, мовляв, попри вакцинацію в Україні зростає рівень захворюваності на різні штами грипу та COVID-19, не відповідає дійсності. Вакцинація не гарантує на 100%, що людина не захворіє. Проте щеплена людина перенесе хворобу легше, з меншою ймовірністю матиме ускладнення чи потребуватиме госпіталізації, а отже, виживе після хвороби. До того ж саме масова вакцинація призведе до утворення колективного імунітету, що зрештою допоможе запобігти мутації вірусів. 

7 листопада головний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що рівень вакцинації проти COVID-19 залишається низьким, невакцинованими лишаються близько 8 млн українців. Станом на 10 листопада щеплення від грипу зробили понад 75 тис. громадян протягом поточного епідсезону. 

Від грипу бажано вакцинуватись щороку до початку циркуляції вірусу грипу (вересень-жовтень). Щодо профілактики від COVID-19, для більшості людей достатньо одного щеплення, а групам ризику радять ревакцинуватись кожні 6-12 місяців.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний