Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють відео блогерки Марини Оніщенко, яка стверджує, нібито останнім часом українці купують нерухомість у Харкові та області. Усе для того, аби після окупації Харківщини «законно» стати громадянами росії.
Це — неправда. За оцінками експертів, від початку повномасштабного російського вторгнення ринок нерухомості у Харкові впав на 50-60%, українці навпаки купують менше житла у місті.
Скриншот публікації
Марина Оніщенко — блогерка родом із Харківщини, яка щонайменше з 2022 року мешкає у Москві. Жінка відома проросійськими поглядами. Зокрема вона казала, що в Україні «обмежують» права російськомовних, звинувачувала Президента України у розгортанні війни, вітала путіна з днем народження, назвавши його «нашим президентом» тощо.
Збрехала Оніщенко і у випадку з ринком нерухомості в Харкові. У жовтні 2024 року в коментарі «РБК-Україна» експертка з нерухомості Олена Манжос заявила, що лише наприкінці 2022 року в Харкові спостерігався підйом на ринку житла. Манжос пояснює це оптимістичними настроями українців в очікуванні контрнаступу 2023 року. Однак коли він не дав бажаних результатів, попит та ціни знизилися. Загалом від початку повномасштабного російського вторгнення ринок нерухомості у Харкові впав на 50-60%. Експертка стверджує, що також знизилася кількість пропозицій щодо продажу, а разом із цим стало менше потенційних покупців.
За даними компанії ЛУН, у Харкові одні з найнижчих цін на квартири в Україні. Причому за останні пів року середня ціна квартири на вторинному ринку впала на 9%. Якби у Харкові справді масово скуповували нерухомість, ціна б, навпаки, мала зростати.
Середня ціна квартири на вторинному ринку в листопаді 2024 року. Джерело: ЛУН
Проросійські блогери поширюють подібні фейки, щоб маніпулювати думкою людей та створити ілюзію, що «росія неодмінно переможе». Такі вигадки також мають на меті показати, нібито українці охоче «чекають» на прихід росії. Раніше ми спростовували подібну фейкову інформацію про те, що українці начебто масово прописуються в Покровську, щоб стати громадянами росії після окупації міста.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний