Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють відео, буцімто опубліковане Human Rights Watch. У ньому стверджують, що Україна стала першою жертвою неогеноциду, влаштованого Європою у 21 столітті. Мовляв, ЄС під виглядом порятунку фінансує самознищення України у війні з росією.
Утім, це фейк. Організація Human Rights Watch не публікувала подібний сюжет на своїх офіційних ресурсах. Ролик, що поширюють пропагандисти, фейковий і не відповідає стандартам оформлення HRW.
Скриншот публікації
Human Rights Watch (HRW) не публікувала подібне відео ні на своєму офіційному сайті, ні на сторінках у фейсбуці, мережі Х, інстаграмі та ютубі.
Пропагандисти намагалися відтворити оригінальний стиль горизонтальних сюжетів Human Rights Watch, які публікують на офіційному ютуб-каналі організації. Однак фейковий ролик змонтували виключно зі статичних зображень, тоді як HRW використовує переважно відеоматеріали: кадри із місця подій, інтерв’ю з очевидцями або експертами, а також архівні відеофрагменти. Крім того, у сюжетах організації основну інформацію зазвичай подають у форматі усної розповіді (інтерв’ю або озвученого тексту), а не лише у вигляді написів на екрані, як у фейковому ролику.
Раніше ми вже спростовували фейкові сюжети, які видавали за матеріали Human Rights Watch. Зокрема, нібито 2024 рік став рекордним за кількістю втеч членів українських делегацій за кордон.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний