Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють нібито сюжет медіа Euronews. У ньому йдеться, що українські біженці дошкуляють нащадкам винахідника Ніколи Тесли, адже думають, що вони пов’язані з однойменною компанією Tesla Ілона Маска. Українці телефонують, вигукують «Слава Україні!», та кидають слухавку.
Утім, це фейк. Euronews не публікувало цього відео, і Нікола Тесла не залишив нащадків.
Скриншот публікації
Пропагандисти видають, нібито сюжет опублікували в Euronews. Проте такого відео немає ні на офіційному сайті видання, ні на його сторінках в інстаграмі, фейсбуці, твіттері (X), ютубі та тіктоці.
У субтитрах справжніх сюжетів Euronews менший міжбуквений та міжрядковий інтервал. Ба більше, літери на логотипі компанії на відео, що поширюють, нечіткі. Це свідчить, що даний репортаж — чергова підробка під впізнаване медіа, змонтована, щоб надати правдоподібності вигаданій історії.
У надійних медіа немає жодних згадок про подібні інциденти за участі українських біженців.
Щобільше, Тесла не залишив нащадків — він ніколи не одружувався і не мав дітей. Інженер вважав, що стосунки відволікали б його від наукової роботи.
Раніше ми вже спростовували фейковий сюжет з логотипом Euronews, у якому намагалися дискредитувати українців за кордоном. Тоді поширили новину, начебто у Польщі зафіксували різке зростання страхових махінацій з боку українських біженців.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний