Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У російських телеграм-каналах поширюють відео, де начебто в Харківській області військовослужбовець, який приїхав з передової, побив поліціянта. За версією авторів, причиною конфлікту стало зауваження правоохоронця військовому щодо розпиття алкоголю в громадському місці.
Це фейк. Першоджерело фейку — тікток-сторінка, яка не вперше поширює підроблені ролики. Відео з побиттям «поліціянта» інсценоване.
Скриншот допису
Для початку ми перевірили джерело відео — це тікток-сторінка @dropximik120. Окрім цього ролика, акаунт містить інші відео, на яких дискредитують військових. Багато розміщених роликів створені за допомогою штучного інтелекту.
У самому відео також є ознаки інсценування:
- «Поліціянт» не має на собі поясу та відповідного спорядження. Зокрема у нього відсутня табельна зброя та інші спеціальні засоби (гумові та пластикові кийки, кайданки, речі, споряджені речовинами сльозогінної та дратівної дії тощо)
- У чоловіка в поліційній формі нарукавний знак «Поліція» розміщений на правій руці, хоча відповідно до ЗУ «Про затвердження Правил носіння однострою поліцейських» він повинен бути на лівій.
- Саме побиття виглядає штучно та неправдоподібно: удари імітують, але фактично не завдають. Реакція «потерпілого» виглядає неприродною. А людина, яка знімає подію, почала реагувати лише через певний час, що також викликає сумніви щодо спонтанності інциденту.
Кадри з інсценованого відео
Раніше ми вже спростували фейк з інсценованим відео, що нібито Бійці 81-ї ОАМБр замінували приміщення із сім’єю, яку запідозрили у підтримці росії.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний