Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Російські джерела поширюють новину, нібито військовослужбовець 95-ї ОДШБр збив 11-річну дівчинку в Сумах. Про таке буцімто написали місцеві медіа.
Однак це фотофейк. Водій авто не є військовим. Заголовок статті відредагували.
Скриншот допису
За зворотним пошуком у гугл ми знайшли справжню новину про згадане ДТП. Її опублікували на місцевому новинному порталі «Сумські дебати». Там не уточнюють рід діяльності чоловіка. Пропагандисти відредагували заголовок, де слово «водій» замінили на «військовий».
Зліва — скриншот оригінальної статті на сайті Сумські дебати; справа — скриншот відредагованої статті
Головне управління Національної поліції Сумщини повідомляє про 43-річного чоловіка, однак жодних приміток про те, що він військовий. Відкрито кримінальне провадження за фактом порушення правил дорожнього руху водієм, триває досудове розслідування.
Подібними дописами пропагандисти намагаються дискредитувати українських військових. Нещодавно ми спростовували фотофейк, нібито українські бійці з 22-ї ОМБр живцем спалили жінку.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний