Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Користувачі соцмереж поширюють інформацію, буцімто понад 300 полонених українців розстріляли у в’язниці. Зазначають, що перед цим вони записали своє останнє відео, яке нібито опублікували в приватному телеграм-каналі.
Утім, це неправда. Такого відео не існує. Клікбейтний пост поширили для реклами телеграм-каналу.
Скриншот допису
В описі закликають перейти за посиланням на телеграм-канал, у якому є «останнє відео перед розстрілом». За цим посиланням немає такого ролика.
За зворотним пошуком у гуглі ми знайшли джерела зображень із допису. Перше фото військовополонених — це кадр з українськими військовополоненими, відео з якими окупанти опублікували у квітні 2022 року. На другому фото — російські військові, які здалися в полон у Курській області у серпні 2024 року. Зображення жодним чином не пов’язані з українськими військовополоненими у 2025 році.
Зверху — кадр з українськими військовополоненими (квітень 2022). Знизу — кадр з російськими військовополоненими (серпень 2024)
Цей фейк поширюють анонімні сторінки у фейсбуці, котрі регулярно публікують неперевірену інформацію, згенеровані ШІ фото, закликаючи користувачів підписуватися на приватні телеграм-канали. Це роблять з метою залучити більше аудиторії та прорекламувати канал, який не містить дописів, про які пишуть у подібних публікаціях.
Раніше ми спростовували фейк, де старе фото знищеного будинку в Дніпрі видавали за наслідки обстрілу 1 травня 2025 року.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний