ФОТОФЕЙК: Українська ракета «Паляниця» пройшла випробування — фотоФОТОФЕЙК: Українська ракета «Паляниця» пройшла випробування — фото

ФОТОФЕЙК: Українська ракета «Паляниця» пройшла випробування — фото

22 Травня 2025
FacebookTwitterTelegram
70

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито фото української ракети-дрона «Паляниця». Стверджують, що вона вже пройшла випробування і що в коментарях є посилання на відео. 

Це фотофейк. Фото «ракети» згенероване за допомогою штучного інтелекту, а сама публікація є клікбейтом.  

Скриншот допису

Зображення почали поширювати в мережі ще наприкінці серпня 2024 року — одразу після офіційного анонсу ракет-дронів. Його опублікували кілька українських медіа 24 серпня із підписом під зображенням: «Зображення згенероване ШІ. Фото: Fast Flux AI». 

Скриншот статті медіа Mind.ua

Окрім того, саму ракету-дрон «Паляниця» випробували ще до серпня 2024 року, а 24 серпня здійснили її перший бойовий запуск по військовому об’єкту на окупованих територіях.  

У реальності дрон має компактну конструкцію — з прямими крилами та турбореактивним двигуном. На відміну від фейкових зображень, він не має елементів, як-от подвійні турбіни чи масивні сопла, які більше нагадують кадр із фантастичного фільму, ніж реальну зброю.  

Кадр із відео UNITED24 з ракетою-дроном «Паляниця» 

У тексті автор стверджує, що в коментарях є посилання на відео випробування ракети. Насправді ж воно веде на анонімний телеграм-канал, де пропонують підписатися. Далі користувачів перекидає на мережу бот-акаунтів. Це типовий клікбейт, розрахований на накрутку підписників. На подібних сторінках часто публікують фейкові дописи, щоб підвищити активність. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний